Služby
3. 6. 2021, WEBREDAKTOR

Špatně se vám čtou knihy s malým písmem? Chcete se naučit práci s novou, snadno ovladatelnou technologií? Přijďte si k nám půjčit čtečku e-knih!

Čtečky na Jezerce, Korunní a Opatově

Službě říkáme „KnihDoKaps“ protože nabízí víc než jen obyčejnou čtečku e-knih. Co služba obsahuje? Nejdříve vás naučíme se čtečkou pracovat. Setkání, kde se to naučíte, proběhne na pobočkách, které službu nabízejí. Které to jsou? Jezerka, Korunní a Opatov. Až budete „proškoleni“, nahrajeme vám do čtečky e-knihy podle vašeho výběru.

A že je z čeho vybírat: detektivky, milostné romány, historické romány, válečná literatura, memoáry, naučná literatura, současná česká literatura, česká klasika, světová klasika, výběr Magnesia Litera, poezie nebo literatura v anglickém jazyce. Všechny tyto pestré žánry najdete ke stažení na www.e-knihovna.cz.

Jaké jsou podmínky služby? Stačí být registrovaným čtenářem. Můžete se registrovat online nebo osobně. Pak se stačí vypravit na některou z uvedených poboček – Jezerka, Korunní a Opatov – a službu si objednat.

Jak fungují čtečky e-knih?

Čtečka e-knih je lehké zařízení o velikosti menšího sešitu, na kterém můžete mít uloženy a rozečteny třeba i stovky e-knih najednou. Můžete si na ní libovolně měnit velikost písma, abyste zbytečně nenamáhali zrak. Na jedno nabití čtečka vydrží fungovat celé týdny, ale pro všechny případy je nabíječka součástí balení.

Práce se čtečkou je velmi jednoduchá a ovládání je v českém jazyce. Než si čtečku odnesete domů, domluvíme se na úvodním setkání, kde vám ovládání čtečky představíme a vysvětlíme. Také vám předáme přehledný manuál, ve kterém jsou všechny důležité kroky popsány. A pokud by se vám doma se čtečkou nedařilo, můžete se na nás kdykoli obrátit na pobočce nebo telefonicky a my vám pomůžeme problém vyřešit, abyste si mohli nerušeně a pohodlně číst.

Mohlo by vás zajímat

Tip! Čtečku si můžete také půjčit na pobočce Smíchov, jestliže je vám alespoň 15 let a jste registrovaným čtenářem. Čtečku si můžete rezervovat obvyklým způsobem. Jak funguje rezervace – čtěte zde >>>.