Bookport
10. 9. 2021, WEBREDAKTOR

Vypravěčem příběhu je dvacetiletý Irving, jenž se otřesen vrací z pohřbu rodičů v rodném městečku, odkud byl nucen za dramatických okolností odejít před pár lety do Manchesteru.

Tapetář – Labudová, Ema

Jsme svědky jeho návratů do trpké minulosti i současných starostí a seznamujeme se i s dalšími jemu blízkými osobami (imigrantem Federicem, spolubydlícím Zevem atd.). Na povrch vyplouvají četná tajemství, lidská nenávist a nedostatek tolerance, přesto je závěr spíše smířlivý. Prvotina mladé autorky (ročník 1999), nezvykle zasazená do kulis minulého století, je citlivě vystavěným monologem, který nepostrádá spád a jazykovou vybavenost. Literární cena Knižního klubu 2019

ČTĚTE ONLINE NEBO STAHUJTE ve formátu ePUB >>>

BOOKPORT

Vybíráme pro vás tipy na dobré čtení online z platformy BOOKPORT. Co v ní najdete? – Detektivky, romantiku, historické a válečné romány, literaturu faktu. S průkazem do knihovny máte zdarma přístup k 892 titulům. Jak na to? Stačí se PŘIHLÁSIT! Pozor! Po kliknutí na odkaz titulu je třeba se přihlásit. Jak se dostanete k dalším předplaceným knihám? Stačí kliknout vlevo na Katalog knih => lišta filtrů => filtr úplně vpravo => Předplacené knihy.

Mohlo by vás zajímat