Vybíráme pro vás
20. 9. 2021, WEBREDAKTOR

Zveme vás na Festival otevřených dílen, který se v sobotu 9. října 2021 na smíchovské náplavce.

Zlaté české ručičky… Platí to ještě vůbec? My věříme, že ano. Ale kde se to mají ty dnešní městské děti naučit? No třeba v jedné z mnoha pražských otevřených dílen. Že o žádné nevíte? Tak přijďte v sobotu 9. října 2021 na smíchovskou náplavku.

Na druhém ročníku Festivalu otevřených dílen se představí 13 dílen a iniciativ, které nabízejí každému šanci se něco naučit, nebo pracovat na svém projektu. Knihvazačství, 3D tisk, vyřezávání, šití, vrtání, mozaika nebo třeba smaltování. Nepůjde ale o žádnou výstavu, všechno si budete moc vyzkoušet vlastníma rukama. Když vás to či ono nadchne, rovnou budete vědět, ve které z dílen se naučíte víc. Přijďte s celou rodinou (nebo klidně sami) a užijte si pohodové kreativní odpoledne na náplavce. Festival probíhá od 13:00 do 18:00 hodin.

Akci spolupořádají Městská knihovna v Praze a správce Pražských náplavek TCP a.s.

Na které dílny se můžete těšit?

  • 3D tisk s pomocí robotické ruky předvede makerspace Průšalab z Holešovic- Cirkulární dílna z Kampusu Hybernská na Novém městě vás naučí správně vrtat do různých typů stěn a zapouštět hmoždinky
  • s knihařskou dílnou Reformát z Letné si vyrobíte sešit z materiálu, co by se jinak vyhodil do tajů tvorby mozaiky proniknete s dílnou Bulmex z Vršovic
  • u stánku malostranské smaltovací dílny Smalterie se dozvíte vše o smaltování
  • s DIY kavárnou DÍLNA si vyzkoušíte vyřezávání
  • jak se starat o své kolo vám poví svépomocná komunitní cyklodílna Bike Kitchen ze Štvanice
  • s pražskou pobočkou Člověka v tísni se vaše děti se proběhnou po kutilské opičí dráze
  • své aktivity představí organizátor Maker Fair(ů) po celé republice iniciativa Make Mor
  • představí se i kreativní centra organizátora akce – Městské knihovny: makerspace Suterén předvede hry vyrobené na 3D tiskárně a pozadu nezůstanou ani šicí dílna Atelier (pobočka Jezerka) a cowork Dílna (Ústřední knihovna)
  • a samozřejmě nebude chybět sousedská dílna Knihovny DOK16, která si tuto akci vysnila a zorganizovala

Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěvníci kulturních a vzdělávacích akcí musí splňovat podmínky dle aktuálně platného mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví. Podrobnosti čtěte na www.mlp.cz/podminkyucasti.