Vybíráme
19. 1. 2023, WEBREDAKTOR

V roce 2023 se Ústřední knihovna rozezní rozmanitými tóny. Jazz, swing, vážná hudba i český folk. Buďte u toho a přijďte si poslechnout dobrou hudbu.

Koncerty se konají ve velkém sále Ústřední knihovny na Mariánském náměstí. Jak se k nám dostanete? Metrem A, tramvají číslo 17 a 18; autobusem číslo 207 a 194. Vstupenky si můžete koupit online nebo osobně v pokladně sálů.

Tre Donne – koncert

Kde: Ústřední knihovna – Klubovna
Kdy: 6. 4. 2023 | 18:00
Vstupné 60 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Tre Donne je soubor složený ze tří žen, ze tří hráček na zobcové flétny – profesorky Michaly Roubalové a jejích dvou bývalých žákyň z Pražské konzervatoře Johany Chlupáčové a Anny Cibulkové. Soubor se zabývá hlavně hudbou středověku a renesance a hru na dobové hudební nástroje doplňuje zpěvem. Program: Francesco Landini, Vicenzo Ruffo, Alexander Agricola a další.

Asonance – Irské a skotské lidové balady a písně

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 11. 5. 2023 | 20:00
Vstupné 320 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Skupina Asonance patří k nejstarším skupinám působícím na české folkové scéně – její vznik se datuje až do roku 1976. Skupina patří k uznávaným interpretům irských a skotských balad, tanců a instrumentálních skladeb jako jsou reel, jig nebo hornpipe.

Bratři Ebenové

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 19. 5. 2023 | 19:30
Vstupné 520 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Bratři Ebenové – kapela tří bratří Ebenových (Marek, Kryštof, David) a dalších předních českých hudebníků (Pavel Skála, Jaromír Honzák a Jiří Zelenka). Koncertně hrají průřez tvorbou od prvního alba Malé písně do tmy (1984) až po poslední Čas holin (2014), které je svým obsahem čím dál tím aktuálnější.

Zemlinského kvarteto, Daniel Ligorio Ferrandiz – klavír

Kde: Ústřední knihovna – VELKÝ SÁL
Kdy: 31. 5. 2023 | 19:30
Vstupné: 290 Kč
KOUPIT VSTUPENKU
Zemlinského kvarteto na čtyřech koncertech přivítá vzácné hosty ze Španělska – země, která dala vzniknout mnoha perlám klasické hudby, která je se Zemlinského kvartetem propojena skrz rodinu primária Františka Součka a která mimo jiné bude ve druhé polovině roku 2023 předsedat Evropské unii. V první polovině každého koncertu zazní česká a španělská hudba v podání Zemlinského kvarteta a španělských umělců, kteří zahrají na hoboj, klavír, violu a samozřejmě také na kytaru. Ve druhé polovině koncertu pak vždy zazní jedno velké romantické dílo v podání Zemlinského kvarteta.

Mohlo by vás zajímat

Chcete mít přehled o tom, jaké akce pořádáme? Chcete dostávat informace o filmových projekcích nebo koncertech? Nechte si zasílat pozvánky na akce e-mailem!