Služby
23. 8. 2023, WEBREDAKTOR

Máte rádi filmy? Myslíte, že „dévédéčkům" odzvonilo? Opak je pravdou. Je o ně stále velký zájem a přibývá našich poboček, kde si je můžete půjčit.

Divadelní a filmové oddělení

Největší množství DVD už tradičně najdete v Divadelním a filmovém oddělení v Ústřední knihovně. Tip! Během roku připravujeme pravidelné novinky, jejichž součástí je i nabídka nových DVD. Kde a jak je najdete? Dévédéčka u nás najdete ve volném výběru, kde jsou rozděleny na česká a zahraniční. Hledat je můžete podle tzv. signatury.


Regály s DVD v Ústřední knihovně

Je dobré vědět: Často se ptáte na konkrétní film, který v nabídce nemáme. Proč je tomu tak? Půjčujeme jen DVD od distributorů, se kterými máme uzavřenou smlouvu. Donedávna to byly tři distribuční společnosti: Bontonfilm, Filmexport, Magic Box. Nyní je stěžejním distributorem Magicbox. Ve volném výběru najdete 3000 DVD.

Dům čtení a Bohnice


Regály s DVD v Domě čtení

Domě čtení najdete dévédéčka v mírně oddělené části prvního patra spolu s detektivkami, sci-fi či thrillery u oken směřujícím do ulice. DVD na pobočce v Bohnicích najdete hned naproti vstupu do knihovny v Hudebním oddělení. Stačí zajít ke sloupu, který DVD sdílí spolu s novinkami hudebního oddělení. Půjčování i vracení probíhá samoobslužně.


Regály s DVD v Bohnicích

Mohlo by vás zajímat

Než se k nám vydáte, můžete si zobrazit nabídku filmů v katalogu. Můžete si vytvořit vlastní seznam dévédéček, podle kterých si pak můžete filmy půjčovat. Jak se vytváří seznamy? Přečtěte si návod v nápovědě >>>

Kolik DVD si můžete naráz půjčit? Pro DVD platí stejný limit jako pro běžné dokumenty – maximálně 60. Stejná je i výpůjční doba – 4 týdny s možností prodloužení.

Co půjčujeme Na jak dlouho
Knihy, audioknihy, časopisy, hudbu, filmy, vinyly 4 týdny

Ilustrační obrázek v perexu: Pixabay.com.