Vybíráme
8. 9. 2023, WEBREDAKTOR

Přijďte na ochutnávku Artotéky, která probíhá v pobočce Dittrichova od září do října 2023.

Ilustrační obrázek v perexu – reprodukce z Artotéky.

Japonské umění a Paul Klee

Zveme na výstavu reprodukcí několika z nejkrásnějších děl japonského umění 18. a 19. století. Na výstavě uvidíte mistrovská díla Hokusaiho Katsushiky, Ando Hirošigeho, Kitagawy Utamara a Hashiguchi Goyoa , kteří patřili k představitelům žánru „ukiyo-e“, což znamená „obrazy probíhajícího, pomíjivého života“. Jedná se o deskotisk specializovaný na zobrazení krásných žen, kabuki herců, sumó zápasníků, hrdinů a válečníků či na slavné krajiny a erotické scény. Výstava je k vidění v prostorách studovny. V dětském oddělení je pak k vidění několik reprodukcí obrazů Paula Kleeho plných barev, tvarů, fantazie a hudby.

PŮJČTE SI VYSTAVENÉ OBRAZY

Výstavu můžete navštívit do konce října 2023 v otevírací době pobočky Dittrichova.

Mohlo by vás zajímat

Obrazy k vystavení nám laskavě poskytla Artotéka pobočky Opatov, která nabízí k zapůjčení reprodukce i originální díla. Pokud vás některý z vystavených obrazů osloví natolik, že byste si jej chtěli pověsit doma, můžete si jej zarezervovat stejně jako třeba knihu. Po skončení výstavy pro vás bude připraven na pobočce Opatov.

Nebo si udělejte výlet na Opatov hned a vybírejte osobně, vedle obrovského množství obrazů je k dispozici rovněž rozsáhlá nabídka knih a časopisů z praxe i teorie uměleckých disciplín.

AROTÉKA NA WEBU KNIHOVNY

Podívejte se na Artotéku ve fotogalerii.