Vybíráme
22. 9. 2023, WEBREDAKTOR

Sedmý ročník filmového festivalu Book the film se dal do pohybu. Přijďte 20. a 21. října 2023 do kavárny Liberál a Ústřední knihovny.

Proč Book the Film? Book the Film v prvé řadě spojuje knihu a film, ale také bychom rádi vysvětlili druhý význam slova BOOK čili rezervovat. Rezervovat si čas, rezervovat si prostor pro své umění na plátně před očima diváků. Mít možnost se potkat s filmovými tvůrci z amatérského světa i se studenty filmových škol v příjemném prostředí knihovny.

Program 2023

  • 20. října 2023 – od 19:00 do 22:00 autorské čtení Kateřiny Tučkové a projekce z amatérské tvorby Oskara Georga Sieberta.
  • 21. října 2023 – od 16:00 do 22:00 projekce soutěžních bloků amatérské a studentské krátkometrážní hrané tvorby zakončené vyhlášením vítězných snímků.

První večer festivalu Book The Film proběhne jako už tradičně v kavárně Liberál a to 20. října od 19:00. Pozvali jsme dva významné hosty. Spisovatelku Kateřinu Tučkovou, která za svůj rozsáhlý román Bílá Voda obdržela v minulém roce Státní cenu za literaturu. Na tomto večeru bude číst a diskutovat právě o tomto díle.

A druhým hostem je jeden z nejúspěšnějších německých filmařů Oskar Georg Siebert. Za svou činnost v neprofesionálním filmu získal mnoho cen po celém světě. Čeká nás tedy literárně-filmový program přesně v duchu názvu festivalu. A navíc čtení Kateřiny Tučkové bude doprovázeno krátkou projekcí, a promítání snímků Oskara Georga Sieberta bude zakončeno přečtením ukázky z jeho poslední knihy Nežádoucí, která vyšla nedávno v českém vydání. A ještě jedna drobnost: Oskar Siebert mluví výborně česky, nebude tedy třeba tlumočit.

Mohlo by vás zajímat

Sledujte nás pravidelně a buďte součástí komunity nadšenců krátkometrážního hraného filmu. Zapojte se do diskusí v naší Facebookové skupině a mějte přehled o nejžhavějších novinkách. Upoutávky, informace o plánování festivalu, vše o přípravě programu, rozhovory, vtipná videa a něco navíc.

Autorkou ilustračních fotografií je Jana Kůsová.