Pobočky
6. 11. 2019, WEBREDAKTOR

Pobočku Zahradní Město otvíráme dvouleté rekonstrukci v pondělí 11. 11. 2019 ve 13:00 hodin.

Větší, světlejší, pohodlnější

Prostor pobočky je mnohem větší, světlejší a pro návštěvníky pohodlnější. Nabízí posezení pro jednotlivce, kteří mohou relaxovat s knihou či časopisem v křesílku nebo houpacím křesle. Skupinky využijí pódium, kde se dá báječně strávit čas s komiksem nebo mobilem v ruce. Dětem a jejich rodičům je věnována celá jedna část knihovny, kde nechybí hrací bazének s pěnovými kostkami a zcela nerušené čtení dětem nabízí úkryt v doupátku.

Pro soustředěnou práci knihovna nabízí dvě klubovny vhodné pro řešení školních projektů i setkání skupin lidí se stejným zájmem. Chybět nebudou samozřejmě ani knihy. Výběr budou mít čtenáři z fondu o velikosti 8 000 svazků a desítky titulů časopisů. Rekonstrukce objektu bývalého Kulturního domu Cíl pro potřeby knihovny proběhla podle projektu architekta Tomáše Hořavy, který už realizoval celou řadu knihoven.

Slavnostní zahájení provozu pobočky Zahradní Město proběhne za účasti ředitele Městské knihovny v Praze, starostky Prahy 10, architekta a dalších osobností v pondělí 11. 11. 2019 od 15:30 hodin.

Děkujeme Městské části Praha 10 za nabídku rozšíření prostor i za financování jejich rekonstrukce.