Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

Úvod    Novinky

  • KNIHOVNA UZAVŘENA - VÝPŮJČKY A REZERVACE PRODLUŽUJEME. Více informací naleznete zde.

Novinky

Důležité informace a zprávy z knihovny, nabídka volných míst, tipy na čtení.
E-knihy ke čtení – Rok perel

Psychologický příběh čtyřicetileté intelektuálky, kterou vyšine z normálního života náhle objevená lesbická sexuální orientace.    

Celý článek
Básníci online – Martin Trdla

Byly jednou jedny Jizerské hory. V nich jedna jediná půda. Na půdě křeslo a v něm básník Martin Trdla. A všude kolem Vidle do guláše. Z rukopisu chystané debutové sbírky Vidle do guláše čte Martin Trdla.    

Celý článek
E-knihy do školy – Hrabal – Inzerát na dům

Sbírka povídek, v nichž autor svým neopakovatelným stylem analyzuje a domýšlí některé stránky života obyčejného člověka v padesátých letech.    

Celý článek
První pomoc se školou online

Program Společně v knihovně nabízí první pomoc se školou pro všechny děti a jejich rodiče. Přesouváme se do online prostředí a společně to zvládneme!    

Celý článek
E-knihy ke studiu – Geoblocking

Publikace zkoumá fenomén geoblockingu (omezení přístupu k internetovému obsahu na základě lokace uživatele). Zaměřuje se na oblast streamování videí; všímá si také způsobů, jak uživatelé tyto restrikce v přístupu k obsahu internetu obcházejí.    

Celý článek
Krizové centrum Vozovna

Praha 3 spouští na Jarově nové Krizové centrum Vozovna, které se otevírá v sobotu 4. dubna 2020. Krizové centrum se nachází v pobočce Městské knihovny v Praze – Vozovna.    

Celý článek
E-knihy ke čtení – Kobold

Dvojromán současné české dramatičky a prozaičky zachycuje na příbězích členů jedné rodiny neklidnou dobu 20. století ve středoevropském prostředí.    

Celý článek
Básníci online – Kristýna Valdez Montagová

Příště to nenechat zajít tak daleko, říká název debutové sbírky Kristýny Valdez Montagové. Jaké je to „příště“? Z dalekého Phoenixu v Arizoně čte své básně Kristýna Valdez Montagová.    

Celý článek
Básníci online – Tomáš Čada

Krásu pojme i letitý kufr. Člověk rozloží ji pod nosem přírodě a začne o lásce vyprávět. Jestlipak básník stihne do soumraku dopovědět vše, co mu leží na srdci? Ze své druhé sbírky Vše o lásce čte Tomáš Čada.    

Celý článek
Otevíráme digitální knihovnu studentům a pedagogům

Zpřístupňujeme všechny digitalizované tituly v digitální knihovně Kramerius Městské knihovny v Praze. Pro koho? Pro pedagogy a vědecké pracovníky institucí na úrovni vysokých škol a pro studenty vysokých škol.    

Celý článek
E-knihy do školy – Krvavá svatba

Tragédie F. García Lorcy se odehrává na španělském venkově a patří ke stěžejním dramatům tohoto autora.    

Celý článek
Básníci online – Olga Stehlíková

Kdesi v zácpě ve společném autě i jízdním pruhu uvíznou On a Ona. Mají čas přemýšlet, nahlížet do plechových pevností sousedících pruhů. Mají čas neopouštět myšlenky na sebe, druhé, jiné. Nechat se spoutat emocemi, hýčkat si je do chvíle, než se pevnosti, putující ostrovy dneška, rozjedou. I o tom vypráví báseň Olgy Stehlíkové.    

Celý článek
Změna ceníku Meziknihovní výpůjční služby

Knihovna se v dubnu zapojí do služby Získej, která začne na národní úrovni fungovat jako hlavní virtuální místo pro sdílení knihovních fondů mezi knihovnami.    

Celý článek
E-knihy ke studiu – Výmarská republika

Základy a fungování demokratického parlamentního systému Výmarské republiky, postavení Německa v rámci versailleského systému, příčiny zániku republiky a nástupu fašismu.    

Celý článek
E-knihy ke čtení – Sedmikostelí

Strašidelný román odehrávající se v Praze. Série vražd je obestřena mystickým tajemstvím, starým možná několik století.    

Celý článek
Další stránka
strana z  6