Od 3. 12. 2020 máme otevřeno. Naše služby jsou omezeny.
Vánoce v knihovně 2020

Vánoce budou letos komornější a knihovna je otevřena v omezeném režimu, který snad do konce roku vydrží. Věnujte pozornost vánoční otevírací době. Také jsme pro vás připravili hry, dárky i online akce, které během adventu potěší.    

Celý článek
Pomáháme školám během pandemie

Pomáháme školám během pandemie a připravili jsme přehled užitečných odkazů, které mohou pomoci nejen během domácí a online výuky. Pro učitele, rodiče i děti.    

Celý článek
Udělejte dobrý skutek!

Rádi čtete a děláte dobré skutky? Můžete si s námi koupit knihu k Ježíšku a pomoct nakladatelům. Nebo se zůčastnit charitativní akce Čteme pro Kuře.    

Celý článek
Book the film 2020 online

Festival Book the film 2020 proběhne online. Filmy i doprovodný program budete moct sledovat od 11. prosince v 15:00 hodin až do půlnoci 13. prosince 2020.    

Celý článek
Pobočka Letná je ve čtvrtek 10. 12. 2020 uzavřena

Vážení čtenáři, pobočka Letná je ve čtvrtek 10. prosince 2020 uzavřena z technických důvodů uzavřena. Děkujeme za pochopení.    

Celý článek
Pobočka Ládví od 9. 12. 2020 uzavřena

z technických důvodů bude pobočka Ládví pobočka Ládví fungovat pouze jak tzv. knihokno do 8. 12. 2020. Od středy 9. prosince 2020 je pak do odvolání uzavřena.    

Celý článek
Knížkohraní – prosinec 2020

V prosinci 2020 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme knihu Pavla Šruta – Dva lelci ve skříni.    

Celý článek
Samoobslužné vracení

Pokračujeme v zavádění technologie RFID do našich služeb. Novinkou je pilotní provoz samoobslužného vracení, které spouštíme ve čtvrtek 3. 12. 2020. Loni jsme spustili samoobslužné půjčování a v tomto roce automat na vracení v Ústřední knihovně.    

Celý článek
Knihovna má otevřeno, služby jsou omezeny

Od čtvrtka 3. prosince 2020 otvíráme knihovnu. Služby fungují v omezeném režimu. Věnujte prosím pozornost aktuálním informacím.    

Celý článek
Omezený provoz – vydáváme splněné rezervace

Od pondělí 23. 11. 2020 otvíráme na většině poboček tzv. knihokna. Výdejní okna, která slouží k vydávání splněných rezervací.    

Celý článek
Koronačtení: Goldstein píše dceři

Psychologický román s emigrantskou tematikou se odehrává na přelomu 80. a 90. let a je koncipován jako řada dopisů otce dceři.    

Celý článek
Zachraň Vánoce

Vánoce budou letos komornější, proto jsme připravili hru pro celou rodinu, která se dá hrát na čerstvém vzduchu v bezpečí parku Stromovka.    

Celý článek
Podcasty: Výchova dětí k samostatnosti

Poslouchejte podcast, ve kterém uznávaný psycholog PhDr. Václav Mertin hovoří o výchově dětí k samostatnosti.    

Celý článek
Kup knihu k Ježíšku

Kupte si knihu k Ježíšku, pomůžete nakladatelům. Knihovny, nakladatelé a knihkupci opět v nelehké situaci spojili síly a mají pro vás tipy na krásné a zajímavé knihy pod stromeček.    

Celý článek
Kultura a vzdělávání v knihovně v době pandemie

Přehled zrušených, přeložených a streamovaných akcí během pandemie. Online akce najdete na www.mlp.cz/stream!    

Celý článek
Další stránka
strana z  15