Pobočka Hloubětín do odvolání uzavřena

Vážení čtenáři, pobočka Hloubětín je z technických důvodů od 22. června 2021 do odvolání uzavřena.    

Celý článek
BOOKPORT: Zůstat s Lucy

Píše se rok 1969 a Ginny Richardsonová je úplně na dně. Její právě narozená dcera má Downův syndrom a manžel Ab se pod tlakem rodiny rozhodl, že malá Lucy musí být okamžitě umístěna ve speciálním zařízení Willowridge.    

Celý článek
Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěva akcí je podmíněna dodržením hygienických podmínek daných vládou. Prosíme, přečtěte si tyto podmínky.    

Celý článek
Pobočka Smíchov uzavřena od 16. 8 do 27. 8. 2021

Vážení čtenáři, pobočka Smíchov je během léta z technických důvodů uzavřena od pondělí 16. srpna 2021 do pátku 27 srpna 2021 včetně.    

Celý článek
Book the film 2021

Filmový festival Book the Film slaví páté narozeniny. Budeme opět promítat vaše filmy a prokládat je literaturou i hudbou.    

Celý článek
Jan Heres – Duha v dešti

Od poloviny února do konce března 2021 byla na pobočce Opatov k vidění výstava výtvarníka Jana Herese – Duha v dešti. Prohlédněte si výstavu ve fotogalerii!    

Celý článek
E-knihy na relax z BOOKPORTU

Kromě „e-knihovny“: nabízíme čtenářům také oddechové e-knihy z platformy BOOKPORT. Pro dovolené u moře i na české chalupě jsme připravili e-knihy na relax. Určitě si vyberete.    

Celý článek
Letní sezóna na Mariánském náměstí

Letní sezóna Mariánského náměstí začíná. V rámci projektu Moje Mariánské se zde odehrají divadelní, filmové, hudební, výtvarné i literární představení.    

Celý článek
Komenský v komiksu na Břevnově

Zveme vás na putovní výstavu Komenský v komiksu, kterou můžete navštívit až do konce srpna 2021 v pobočce Břevnov.    

Celý článek
BOOKPORT: Případ Velikého mistra

V západních Čechách je nalezen zavražděný bývalý zednářský velmistr Evropské ateistické republiky. Rozjíždí se pátrání… Detektivní román z jiné Evropy sjednocené pod francouzskou dominancí.    

Celý článek
BOOKPORT: Císař alchymistů

Praha za vlády Rudolfa II. je sice otevřena umělcům a mágům, občas je však nutno připravit císaři zajímavou atrakci či alchymistický objev. Když do města přijíždí mladý Polák se „substancí velké přeměny“, anglický astrolog Dee je rázem v nemilosti.    

Celý článek
Podcast: Řezníček a Szántó

Dlouholetí televizní reportéři České televize Martin Řezníček a Jakub Szántó představí své knihy, poodhalí pozadí zpravodajské práce a podělí se o svůj vztah k oblastem, kde strávili pět let svého života.    

Celý článek
Magnesia Litera: Fra

Gratulujeme pražskému nakladatelství Fra k ceně Magnesia Litera za nakladatelský čin. Fra jsme představili před rokem v rámci podpory nakladatelům, a u příležitosti ocenění jej znovu připomínáme.    

Celý článek
Magnesia Litera: Martin Hilský

Gratulujeme Martinu Hilskému k ceně Magnesia Litera Kniha roku za svazek Shakespearova Anglie. Podívejte se na záznam přednášky, kde největší český znalec Shakespearova díla hovoří právě o závěrečné části své knižní trilogie.    

Celý článek
Pohodové e-knihy na léto

Knihovna je zahrada světa, kde si můžete číst ve stínu košatého stromu, jehož větve a listy tvoří stránky papírových i elektronických knih. Na prázdniny jsme v e-knihovně připravili velký výběr pohodového čtení.    

Celý článek
Další stránka
strana z  24