DOK 16 v pátek a v sobotu uzavřen

Vážení čtenáři, pobočka DOK 16 je v pátek 14. května a v sobotu 15. května mimořádně uzavřena z důvodu uzavření náplavky v rámci protipovodňových opatření.    

Celý článek
Konference Re-use centra

Zveme vás na druhý ročník inspirativní konference, který proběhne online 4. června 2021 na našem YouTube.    

Celý článek
BOOKPORT: Láska je osamělá hra

Elia, elegantní, finančně zajištěná a zoufale znuděná dáma si zahrává s city dvou mladých lidí, které její charisma neodolatelně láká.    

Celý článek
Co jste nestihli: Mýty

Proč lidé věří mýtům a jak se mýty postupem času proměňují? Proč dnešní společnost s obtížemi zápasí s hoaxy a teoriemi spiknutí? Na tato témata se zaměřili religionisté v trojdílném cyklu Jana A. Kozáka Proč lidé věří mýtům a v debatě o konspiračních teoriích.    

Celý článek
BOOKPORT: Lepší konec

Román prozaika Bekima Sejranoviće se odehrává ve dvou základních rovinách: uprostřed balkánských hor a v Norsku. V jedné se odehrává milostný příběh, v druhé na něj autor bolestně vzpomíná.    

Celý článek
Jak na telefon, počítač, notebook a tablet

Ve spolupráci se spolkem Moudrá sovička nabízíme seniorům krátké semináře a poradenství k uživatelským dovednostem pro chytré telefony, tablety, počítače a notebooky.    

Celý článek
Podcast: Revoluce stébla slámy

Podcast o knize japonského farmáře Masanobu Fukuoky, která pojednává o životě v souladu s přírodou. Poutavost, jasnost a bystrost Fukuokových myšlenek vedla k tomu, že se tato kniha stala celosvětovým bestsellerem, byla přeložena do 20 jazyků.    

Celý článek
BOOKPORT: Listy ze světa stínů

Doktor Vavřinec Szeghalmi je tak očitý svědek líčící podivuhodné události v dopisech svému příteli.    

Celý článek
BOOKPORT: Magnus

Legenda o radikální proměně středověkého vládce ze sveřepého vikinga v pokorného křesťanského mučedníka, který šel odevzdaně vstříc smrti z rukou svého bratrance, může tematicky připomínat legendu o svatém Václavovi.    

Celý článek
BOOKPORT: Na konec světa

Finský student geologie Lennart Falk se pokouší uniknout složitostem světa a východisko hledá v pobytu v zapadlém sibiřském městečku Nachodka, místě „na konci světa“.    

Celý článek
E-zápis

Co je to e-zápis? Snadná a rychlá cesta ke službám knihovny, kdy se registrujete online.    

Celý článek
Kulturní tipy: reportéři, knihy, budoucnost dětí

Jaké online akce pro vás připravujeme v nejbližší době? Těšit se můžete na debatu s Martinem Řezníčkem a Jakubem Szantó, knižní tipy od dramaturgů Domu čtení nebo na přednášku Boba Kartouze o budoucnosti našich dětí.    

Celý článek
Novinky v Pragensiích: sanatoria a nemocnice

Zajímají vás nové knihy o Praze, ale domácí knihovnu už máte přeplněnou? Nestačí vám nové publikace prolistovat v knihkupectví? Nevadí, možná už je máme v Pragensiích.    

Celý článek
Co jste nestihli: Shakespearova Anglie

Největší český znalec Shakespearova díla, profesor Martin Hilský, hovoří o závěrečné části své knižní trilogie – Shakespearova Anglie: Portrét doby.    

Celý článek
Artotéka v květnu

Artotéka znovu ožívá. Připravili jsme zajímavý obsah online. Budeme rádi, když nám dáte zpětnou vazbu a vyplníte krátký dotazník.    

Celý článek
Další stránka
strana z  22