Ústřední knihovna uzavřena v pondělí 2. srpna 2021

Vážení čtenáři, Ústřední knihovna je v pondělí 2. srpna 2021 z technických důvodů uzavřena.    

Celý článek
CONiáš 2021

V soboru 18. září 2021 proběhne patnáctý ročník oblíbeného conu pod názvem CONiáš: Jste tu? Tentokrát bude probíhat hned na třech místech a sledovat jej budete moci dokonce i online.    

Celý článek
Z knižní tvorby Josefa Šímy

Letos má dvojí výroční jeden z našich neznámějších avantgardních malířů první poloviny 20. století Josef Šíma. Vedoucí vzácných tisků Jana Kozáková připravila poutavý článek o jeho knižních ilustracích.    

Celý článek
Čtení dětem

Co je čtení dětem? Výběr toho nejlepšího pro děti ze současné knižní produkce v češtině. Na konci srpna vás zveme na minifestival dětského čtení Mami, tati, dějou se věci 2021! na Mariánském náměstí.    

Celý článek
Vít Janota – básník města Prahy 2021

Vít Janota se stal letos novým básníkem města Prahy? Kdo to básník Prahy je? Je to osobnost, která celý rok stará o zviditelnění poezie v každodenním životě města. Básník města je vyhlašován v rámci projektu Praha město literatury.    

Celý článek
Pražské procházky: Staré Město – třetí díl

Vydejte se na další virtuální procházku Prahou s knihovníky Vendy a Štěpánem z oddělení Pragensií. Tentokrát si projdeme trasu z Jungmannova náměstí k Ústřední knihovně.    

Celý článek
Designér/ka – architekt/ka pro nový bibliobus

Služby bibliobusů (pojízdné knihovny) jsou součástí Městské knihovny v Praze  od konce 30. let 20. století. A nová kapitola se začíná psát právě teď.    

Celý článek
Ediční plán e-knihovny: podzim – zima 2021

E-knihovna připravila nový ediční plán na období podzim – zima 2021.    

Celý článek
Pohodové e-knihy na léto

Knihovna je zahrada světa, kde si můžete číst ve stínu košatého stromu, jehož větve a listy tvoří stránky papírových i elektronických knih. Na prázdniny jsme v e-knihovně připravili velký výběr pohodového čtení.    

Celý článek
Pobočka Barrandov 18. srpna 2021 uzavřena

Vážení čtenáři, pobočka Barrandov je z technických důvodů ve středu 18. srpna 2021 uzavřena.    

Celý článek
Od prvního každej o pětku víc

S novinkami v Oddělení pragensií si v červenci můžete připomenout výročí staroměstské exekuce, vydat se na pouť po vojenských pietních místech v Praze 3, seznámit se s příběhem znovupostavení Mariánského sloupu i s osudy náměstka pražských primátorů za okupace J. Pfitznera.    

Celý článek
Pobočka Smíchov uzavřena od 16. 8 do 27. 8. 2021

Vážení čtenáři, pobočka Smíchov je během léta z technických důvodů uzavřena od pondělí 16. srpna 2021 do pátku 27. srpna 2021 včetně.    

Celý článek
Pobočka Dům čtení uzavřena 13. 8. a 16. 8. 2021

Vážení čtenáři, pobočka Dům čtení je během léta z technických důvodů uzavřena v pátek 13. srpna 2021 v pondělí 16. srpna 2021 včetně.    

Celý článek
Bibliobus mimořádně mimo provoz

Vážení čtenáři, v týdnu od 12. 7. do 16. 7. bude bibliobus č. 2 nahrazen menším bibliobusem Oskar. Vyřízené rezervace budou v Oskaru k vyzvednutí. V následujícím týdnu od pondělí 19. 7. do pátku 30. 7. 2021 bude provoz bibliobusů zcela přerušen. Standardní provoz podle letního jízdního řádu začne zase od 2. 8. a bude platit do 27. 8. 2021.    

Celý článek
BOOKPORT: Miláčkovo pokušení

William Blackburn, hrabě z Ketterhamu, ohrožovaný mocnými nepřáteli, žije se svou dcerou Vanessou v exilu na skotské vysočině.    

Celý článek
Další stránka
strana z  25