Důležité informace a zprávy z knihovny, nabídka volných míst, tipy na čtení.
Pražská kniha – červenec 2020

Pomáháme pražským nakladatelům a nakupujeme od nich knihy. Každý měsíc vybíráme z nových nákupů ty nejzajímavější tituly. Představí je vám ti nejpovolanější – naši knihovníci a lektoři. Červenec patří tipům knihovnic a knihovníka z dětského oddělení v Ústřední knihovně.    

Celý článek
Do knihovny bez roušky

Vážení čtenáři, od středy 1. července 2020 už nemusíte v knihovně nosit roušku.    

Celý článek
RING X10

Přijďte se podívat na festival nezávislé kultury a komunitních aktivit. Kde a kdy se koná? Probíhá ve dnech 24. – 30. srpna 2020 na pražském Mariánském náměstí!    

Celý článek
Pobočky uzavřeny v pondělí 6. 7. 2020

V pondělí 6. 7. 2020 máme zavřeno z důvodu státního svátku.    

Celý článek
Vyzkoušejte si návratový automat

Loni o prázdninách jsme zavedli samoobslužné půjčování. Pokračujeme v rozšiřování těchto služeb a v pondělí 29. června 2020 spouštíme zkušební provoz samoobslužného automatu na vracení knih. Kde? V Ústřední knihovně.    

Celý článek
Knížkohraní – červen 2020

V červnu 2020 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme sbírku básní Každý bulí nad cibulí od Ester Staré.    

Celý článek
Čtenáři čtenářům – nenoste knižní dary

Pokud vás epidemie podnítila k pořádku v domácí knihovně, udělali jste jen dobře. Prosíme – do knihovny v tuto chvíli knihy nenoste. Z provozních důvodů nyní nepřijímáme knižní dary od čtenářů.    

Celý článek
Rozhovory o vědě

Připravili jsme pro vás nový třídílný cyklus podcastů: Rozhovory o vědě. Co nám vědci a vědkyně mohou s určitostí sdělit? Jak se utváří vědecké poznání? Jak se ověřuje? Lze vůbec předat nové objevy laické veřejnosti v nezkreslené formě?    

Celý článek
Léto s Čapky na Korunní

Pobočka Korunní připravila na celé léto soutěže pro děti a dospělé, které mají společné téma – bratry Josefa a Karla Čapka. Můžete soutěžit, fotografovat nebo si vyplnit kvíz.    

Celý článek
Knihovna v létě 2020

Během celého léta máme otevřeno, prodlužujeme výpůjční doby a připravili jsme spoustu zajímavých akcí, abyste se během prázdnin v Praze nenudili.    

Celý článek
Pražská kniha – červen 2020

Pomáháme pražským nakladatelům a nakupujeme od nich knihy. Každý měsíc vybíráme z nových nákupů ty nejzajímavější tituly. Představí je vám ti nejpovolanější – naši knihovníci a lektoři. Červen patří tipům lektora naučné literatury Martina Kredby.    

Celý článek
Zmařený život čtenářky Hvězdy na slunečném ranči

Některé knihy jsou vzácné svým stářím. Některé svým obsahem, jiné zpracováním. A také jsou knihy vzácné tím, že se k nim váže příběh. Tak jako ke knížce Hvězda na slunečném ranči, která představuje běžnou dobovou produkci. Ta knížka by byla úplně obyčejná, kdyby nebyla darovaná, a to hned dvakrát.    

Celý článek
Knihovna na vlnách 2020

Oblíbený festival Knihovna na vlnách proběhne i letos. Čekají nás malé změny. Festival se tentokrát odehraje v nově otevírané sousedské dílně DOK16 a v prostorách Mariánského náměstí před Ústřední knihovnou.    

Celý článek
Naordinujte knihám domácí karanténu

Jak nakládat s půjčenými knihami, abychom se vzájemně ochránili? Doporučujeme naordinovat knihám domácí karanténu.    

Celý článek
Novinky v Pragensiích – květen 2020

Zajímají vás nové knihy o Praze, ale domácí knihovnu už máte přeplněnou? Nestačí vám nové publikace prolistovat v knihkupectví? Nevadí, možná už je máme v Pragensiích.    

Celý článek
Další stránka
strana z  10