Odběrové místo na Mariánském náměstí

Na Mariánském náměstí Praha otevřela nové odběrové místo. Testovat se bude i metodou PCR vzorkem ze slin.    

Celý článek
Přineseme vám čtení až do domu

Knihovna má otevřeno, ale přesto je řada čtenářů, kteří si knihy vyzvednout nemohou. Jako alternativu nabízíme donáškovou službu.    

Celý článek
Pražská kniha – duben 2021

Nakoupili jsme knihy od pražských nakladatelů a vybrali pro vás ty nejzajímavější tituly. Představí je vám ti nejpovolanější – naši knihovníci a lektoři. Kvůli pandemii jsme měli pauzu, ale duben patří Aleně Tománkové z projektu Praha město literatury.    

Celý článek
Dvě prózy Fernanda Pessoy

E-knihovna nově připravila ke stažení dvě drobné prózy legendárního portugalského básníka Fernanda Pessoy. Autora slavné Knihy neklidu, spisovatele, který svou identitu rozpustil v mnoha fiktivních já, tzv. heteronymech.    

Celý článek
Knihovnice / knihovník do dětského oddělení na pobočce Jezerka

Do nově otevřené pobočky Jezerka hledáme posilu na poloviční úvazek.    

Celý článek
Knihovnice / knihovník na pobočce Jezerka

Do nově otevřené pobočky Jezerka hledáme posilu na poloviční úvazek.    

Celý článek
Literání soutěž O knihovnickou sovu

Pořádáme první ročník literární soutěže O knihovnickou sovu. Neváhejte a zkuste se do ní přihlásit. Říká se, že nejlepší scenárista je sám život a my chceme číst vaše příběhy.    

Celý článek
Erbenova Kytice

V roce 2020 uplynulo 150 let od úmrtí Karla Jaromíra Erbena. Představovat tuto osobnost klasické české literatury by bylo pro čtenáře zřejmě nošením dříví do lesa. Jana Kozáková z Oddělení vzácných tisků píše o Erbenově nejznámější díle – Kytici.    

Celý článek
Pobočka Dědina v úterý 21. 4. otevřena od 13:00

Vážení čtenáři, pobočka Dědina je v úterý 20. dubna 2021 z technických důvodů otevřena od 13:00 hodin. V dopoledních hodinách je uzavřena. Děkujeme za pochopení.    

Celý článek
Do Artotéky přibyla Matissova „malba nůžkami“

Obohatili jsme fond naší Artotéky o reprodukce Henriho Matisse (1869–1954), nejvýznamnějšího z takzvaných fauvistů, kteří způsobili první malířskou revoluci 20. století. Nově si můžete půjčit především reprodukce jeho koláží, řadící se do jeho pozdního tvůrčího období.    

Celý článek
Osobnostní rozvoj: rozhovor o depresi

Osobním rozvojem k životní spokojenosti – nový cyklus přednášek, který vám vždy představíme krátkým rozhovorem. Tentokrát hovoříme s MUDr. Alenou Večeřovou Procházkovou na téma deprese a úzkosti.    

Celý článek
Samoobslužné vracení

Pokračujeme v zavádění technologie RFID do našich služeb. Novinkou je pilotní provoz samoobslužného vracení. Loni jsme spustili samoobslužné půjčování a v tomto roce automat na vracení v Ústřední knihovně.    

Celý článek
Knihovna má otevřeno, služby jsou omezeny

Knihovna znovu otevřela v pondělí 12. 4. 2021. Služby nabízí v omezeném režimu. Věnujte pozornost aktuálním informacím.     

Celý článek
Pobočka Prosek do odvolání uzavřena

Vážení čtenáři, knihokno pobočky Prosek je od čtvrtka 8. dubna 2021 z provozních důvodů do odvolání uzavřeno. Děkujeme za pochopení.    

Celý článek
Tipy na knihy

Nechcete číst jen e-knihy, ale potřebujete listovat šustícím papírem? Alena Tománková připravuje videa, ve kterých knihovnice a knihovníci doporučují zajímavé kousky ke čtení.    

Celý článek
Další stránka
strana z  21