Omezený provoz - vydáváme splněné rezervace. Otevíráme výdejní okna - knihokna!
Kultura a vzdělávání v knihovně v době pandemie

Přehled zrušených, přeložených a streamovaných akcí během pandemie. Online akce najdete na www.mlp.cz/stream!    

Celý článek
Koronačtení: Bianca Bellová

Hrdinkami psychologické prózy jsou matka s dcerou, jejich problémy, naděje a nesplněné touhy.    

Celý článek
Knihokno pobočky Bohnice ve čtvrtek otevřeno od 16:00 hodin

Vážení čtenáři, knihokno pobočky Bohnice je z technických důvodů ve čtvrtek 26. listopadu 2020 otevřeno od 16:00 hodin. Děkujeme za pochopení.    

Celý článek
Knihokno pobočky Modřany je 24. 11. a 26. 11. uzavřeno

Vážení čtenáři, knihokno pobočky Modřany je v úterý 24. listopadu a ve čtvrtek 26. listopadu 2020 z technických důvodů uzavřeno. Děkujeme za pochopení.    

Celý článek
Knihovna otevírá výdejní okna – knihokna

Od pondělí 23. 11. 2020 otvíráme na většině poboček tzv. knihokna. Výdejní okna, která slouží k vydávání splněných rezervací.    

Celý článek
Referent bezpečnostního oddělení s důrazem na BOZP

Do bezpečnostní oddělení Městské knihovny v Praze hledáme kolegu, v jehož kompetenci bude především oblast bezpečnosti a ochrany zdraví při práci (BOZP).    

Celý článek
Tvořte online s Klárou Smolíkovou

V knihovně Kláru Smolíkovou dobře známe. Často ji zveme, aby si s malými čtenáři povídala o knížkách. A víme, že to dokáže moc dobře – proto jsme ji poprosili, aby v časech, kdy do knihovny nemohl nikdo přijít, připravila alespoň tato krátká videa.    

Celý článek
Podcasty: Mateřská psychika

Poslouchejte podcast, který vám představí problematiku duševního zdraví žen v tzv. perinatálním období z globální i české perspektivy.    

Celý článek
Pomozte dětem!

Charitativní akce Čteme pro Kuře je určená všem, kteří rádi čtou a dělají dobré skutky. Pomáhat můžete od 13. listopadu 2020 do 3. ledna 2021.    

Celý článek
Podcasty: Josef Čapek a Bohuslav Reynek

Poslouchejte podcast z literárního pásma Nepřicházejí vhod – korespondence Josefa Čapka a Bohuslava Reynka.    

Celý článek
Koronačtení: Básníci z Jižní Ameriky

Obsáhlá antologie z tvorby tří současných jihoamerických básníků obsahuje poezii, které dominují moderní výrazové prostředky, hutná stylizace a strhující tempo umocněné příznačným, až revolučním akcentem.    

Celý článek
Knihy, časopisy i hudba online

Prohlížejte knihy, časopisy a poslouchejte hudbu online. Rožšířený přístup do digitální knihovny Kramerius Městské knihovny v Praze nabízí zajímavé tituly pro zájemce o oblast pragensií, divadla, filmu i hudby.    

Celý článek
Mluvené slovo online

Poslouchejte mluvené slovo online na našem webu! Co vám nabízíme? Poslouchat můžete Shakespeara, Čapka, Hrabala, Cimrmana a další příjemnou literaturu do ucha. Tuto možnost nabízí naše hudební databáze.    

Celý článek
Bílá hora

Bitva, která se odehrála na Bílé hoře 8. listopadu 1620, zásadním způsobem ovlivnila dějiny českého národa na několik stovek následujících let. Přinášíme text Tomáše Dušátka z Oddělení vzácných tisků a několik tipů na pozoruhodné knihy, které si můžete prohlédnout online.    

Celý článek
Podcasty: Martin Hilský

Poslouchejte podcast Martina Hilského o slavné Shakespearově komedii – Veselé Paničky Windsorské.    

Celý článek
Další stránka
strana z  14