Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

Úvod    Novinky

Při ukládání/odebírání akce je nutné být příhlašen!

Novinky

Důležité informace a zprávy z knihovny, nabídka volných míst, tipy na čtení.
Josef Mánes – mistr romantického malířství

O významu Josefa Mánesa, od jehož narození uplyne letos v květnu dvě stě let, svědčí více než dostatečně počet veřejných prostranství a míst po něm pojmenovaných.    

Celý článek
Pobočka Vikova je do odvolání uzavřena

Vážení čtenáři, pobočka Vikova je do odvolání uzavřena z provozních důvodů.    

Celý článek
DOK16: Otevíráme sousedskou řemeslnou dílnu

V sobotu 13. června 2020 otevřeme sousedskou dílnu DOK16. Najdete ji v kobce č. 16 na Smíchovské náplavce. Provozujete rádi řemeslo? Jste kutilové? Nemáte doma to pravé nářadí? Pak je DOK16 ideální místo pro vás. Připravujeme také pestrý program.    

Celý článek
Danielle Dussault: autorské čtení ve francouzštině

Učíte se francouzsky nebo už jazykem vládnete a zemi galského kohouta prostě milujte? Poslechněte si na soundcloudu podcast frankofonní quebecké spisovatelky Danielle Dussault. Ta se ve svých vzpomínkových črtách vrací do Prahy a vzpomíná na svůj rezidenční pobyt.    

Celý článek
Nelze kupovat vstupenky online

Vážení čtenáři, v tuto chvíli nelze z technických důvodů kupovat vstupenky online.    

Celý článek
Vladimír Holan

Před čtyřiceti lety zemřel „alchymista slova“ Vladimír Holan (1905–1980).    

Celý článek
Book the film 2020

Jste zapálení filmaři? Baví vás postavit se za kameru a ukázat světu, jak ho vidíte vy? Zúčastněte se 4. ročníku filmového festivalu hrané krátkometrážní tvorby Book the Film!    

Celý článek
Knížkohraní – květen 2020

V květnu 2020 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme sbírku básní Robina Krále – Vynálezárium.    

Celý článek
Mami, típni to!

Městská knihovna v Praze a nakladatelství Cattacan uvádí audioknihu Michaely Krýslové Mami, típni to! Čte herec Filip Cíl.    

Celý článek
Pražská kniha – květen 2020

Pomáháme pražským nakladatelům a nakupujeme od nich knihy. Každý měsíc vybíráme z nových nákupů ty nejzajímavější tituly. Představí je vám ti nejpovolanější – naši knihovníci a lektoři. Květen patří tipům lektora beletrie Tomáše Vlčka.    

Celý článek
Dodržujte koro-trojici

Nouzový stav pominul. Jaká jsou hygienická pravidla, kterými je třeba se stále řídit při vstupu do knihovny? Je to jednoduché. Říkáme jim koro-trojice :-) Rouška – čisté ruce – dvoumetrový odstup.    

Celý článek
Pobočka Opatov je do odvolání uzavřena

Vážení čtenáři, na pobočce Opatov byl prokázán pozitivní test na nemoc COVID-19 u jednoho ze zaměstnanců. Při dodržení ochranných opatření – používání roušky, dezinfekce, dodržení dvoumetrového odstupu – je riziko možné nákazy velmi nízké.    

Celý článek
Živá kultura v knihovně

Jak to vypadá s kulturou v knihovně? Víc než příznivě! Od června pro vás začínáme připravovat nový pestrý program v podobě přednášek, filmů i koncertů. Potkávat se s námi můžete stále na Soundcloudu, Facebooku nebo na YouTube. Pro odložené akce hledáme nové termíny – jejich seznam naleznete v článku.    

Celý článek
Praha si připomíná 75. výročí konce II. světové války

Přijďte si na Mariánské náměstí prohlédnout panelovou výstavu historických fotografií z května 1945 a prostřednictvím interaktivní mapy navštívit pietní místa Pražského povstání. Výstava bude přístupná přímo na náměstí od 8. května do 8. června 2020.    

Celý článek
Dílna otvírá 11. 5. v mimořádném režimu

Dílna Ústřední knihovny otevírá v mimořádném režimu. Dílna je jedinečný prostor, který i době nouzového stavu nabídne zájemcům místo pro coworking, studium, doučování a spoustu dalších aktivit.    

Celý článek
Další stránka
strana z  9

Mohlo by vás zajímat

více