Důležité informace a zprávy z knihovny, nabídka volných míst, tipy na čtení.
Stáhněte si program kina MKP!

Stáhněte si program kina MKP v sálech Ústřední knihovny na září 2020 ve formátu PDF.    

Celý článek
Do Korunní se nedostanete tramvají

Vážení čtenáři, v tuto chvíli se do pobočky Korunní nedostanete tramvají z důvodu probíhajících nebo plánovaných výluk v pražské hromadné dopravě. Tento stav potrvá do 29. srpna 2020.    

Celý článek
Pobočka Hloubětín je do odvolání uzavřena

Vážení čtenáři, pobočka Hloubětín je z technických důvodů od dnešního dne, tj. od čtvrtka 6. 8. 2020 do odvolání uzavřena.    

Celý článek
E-knihy od nakladatelů: Druhé město

Podporujeme nakladatele v nelehké situaci a mimořádně od nich nakupujeme více knih. A to nejen papírových, ale i elektronických. Vyberte si ty nejzajímavější e-knihy z produkce předních českých nakladatelů. V srpnu představujeme brněnské nakladatelství Druhé město.    

Celý článek
Jezerka je otevřena a šije!

Pobočka Jezerka právě prochází rozsáhlou opravou fasády, aby byla nová a krásná. Budovu v tuto chvíli obepíná lešení, ale máme pořád otevřeno. Najdete u nás nejen knihy, ale půjčujeme také šicí stroje v tzv. Atelieru. Přijďte se podívat!    

Celý článek
Mami, tati, dějou se věci!

Přijďte si číst, povídat a malovat s autory a ilustrátory knih z nejnovějšího ročníku katalogu Nejlepší knihy dětem. Literární festival pro děti se koná ve čtvrtek 20. srpna a ve čtvrtek 27. srpna 2020 na Mariánském náměstí.    

Celý článek
RING X10

Přijďte se podívat na festival nezávislé kultury a komunitních aktivit. Kde a kdy se koná? Probíhá ve dnech 24. – 30. srpna 2020 na pražském Mariánském náměstí!    

Celý článek
Pražská kniha – srpen 2020

Pomáháme pražským nakladatelům a nakupujeme od nich knihy. Každý měsíc vybíráme z nových nákupů ty nejzajímavější tituly. Představí je vám ti nejpovolanější – naši knihovníci a lektoři. Srpen patří tipům Šimona Oppelta, lektora odborné literatury.    

Celý článek
Alfons Mucha v oddělení vzácných tisků

V letošním roce získalo oddělení vzácných tisků mimořádnou publikaci, která jedinečným způsobem dokumentuje Muchovu Slovanskou epopej.    

Celý článek
Knihy z městské knihovny až do Afriky!

Ano, čtete dobře! Vybrané knihy z Čtenáři čtenářům a projektu Dejme knihám další šanci, kterému propůjčil v počátku při propagaci svoji tvář herec Pavel Kříž, putují až do africké Keni!    

Celý článek
Knihovnice/knihovník do pobočky Jezerka

Do Městské knihovny v Praze hledáme novou kolegyni nebo nového kolegu na pobočku Jezerka na poloviční úvazek.    

Celý článek
Knihovnice / knihovník na různé pobočky

Do Městské knihovny v Praze hledáme novou kolegyni nebo nového kolegu na poloviční úvazek.    

Celý článek
Nová e-kniha: Legendy CONiáše

Vydáváme novou e-knihu zdarma ke stažení! Antologii povídek mistrů fantasy a sci-fi řemesla – Legendy CONiáše.    

Celý článek
100 let od narození Josefa Hiršala

Připomínáme si sto let od narození významného překladatele a básníka Josefa Hiršala. Vybrali jsme pro vás knihy, které si u nás můžete půjčit, a také připravili hrst citátů Hiršalových pozoruhodných myšlenek o poezii, tvorbě či překládání.    

Celý článek
Knihovnice / knihovník do bibliobusu

Městská knihovna v Praze hledá vhodné uchazeče / uchazečky na pozici knihovnice / knihovník do bibliobusu na plný úvazek.     

Celý článek
Další stránka
strana z  11