BOOKPORT: Kavárna v Kodani

Vtipný příběh o lásce, štěstí a cestování, který vás chytne od první stránky! Popadněte teplou deku, hrnek horké čokolády a začtěte se!    

Celý článek
Udržitelnost: Zachraňme lesy

České lesy jsou ve vážném stavu. Mluví o tom odborníci v médiích, ale lehce to pozná i každý laik, který se vydá do lesa na procházku. Záznam webináře Jaromíra Bláhy z Hnutí DUHA.    

Celý článek
BOOKPORT: Tlustá tak akorát

Humorný románový návod, jak se nezbláznit z nadváhy (a přijmout sama sebe).    

Celý článek
Podcast: hrad a zámek Klenová

Knihovník Jakub Rychtar poutavě představuje české hrady, zámky a tvrze. Tentokrát hrad a zámek Klenová, který láká návštěvníky na romantické zříceniny i na zajímavá umělecká díla.    

Celý článek
BOOKPORT: Láska podle Shakespeara

Aubrey Priceové začíná poslední semestr jejího bakalářského studia na Torontské univerzitě. Zdá se, že už brzy v poklidu dokončí svá studia Shakespearových děl. Pak se ale na katedře objeví nový asistent Daniel a Aubrey se do něj zamiluje.    

Celý článek
BOOKPORT: Přítelkyně pro konec světa

Když mi bylo dvanáct, věstkyně mi předpověděla, že moje životní láska zemře a nechá mě tu samotnou. Víte, jak rozesmát Boha? Vyprávějte mu o svých plánech!    

Celý článek
Komenský digitálně

V loňském roce jsme si připomněli 350 let, které uplynuly od úmrtí Jana Amose Komenského. Filosofa, spisovatele a vizionářského pedagoga. Vybíráme z e-knih a digitalizovaných titulů. Vivat Comenius!    

Celý článek
BOOKPORT: Znovu já

Přemýšleli jste někdy nad tím, že byste namísto každodenních povinností odjeli pátrat po své rodinné historii? Snili jste někdy o tom, že byste nastoupili do vlaku jedoucího kamkoliv, kde nikdo nevyžaduje vaši neustálou pozornost?    

Celý článek
Udržitelnost: Kompostování ve městě

Adam Šlégl z organizace Ekodomov radí, jak založit kompost a mnoho dalších praktických věcí.    

Celý článek
BOOKPORT: Vařila jsem pro Picassa

Román o umění, lásce a jídle v čarovné Provenci.    

Celý článek
Podcast: zámek Jezeří

Knihovník Jakub Rychtar poutavě představuje české hrady, zámky a tvrze. Tentokrát zámek Jezeří, opuštěně dlící nad krajinou poznamenanou dlouholetou těžbou uhlí.    

Celý článek
Prázdná místa plná básníků

Rok 2020 proměnil tvář městu i lidem. Vypravili jsme se proto na nezvykle prázdná místa v centru Prahy a natočili tam autorská čtení současných českých básníků.    

Celý článek
BOOKPORT: Pekárna v Brooklynu

Romantický a vtipný příběh o cestě do Brooklynu, lahodných dortících, lásce i přátelství. Vydejte se na výlet do města, které nikdy nespí, a nechte se okouzlit!    

Celý článek
Zemlinského kvarteto online

Zemlinského kvarteto připomíná 180 let od narození Antonína Dvořáka. Koncertovat bude během celého roku v Ústřední knihovně. Koncerty budeme natáčet a každý vám přineseme online.    

Celý článek
BOOKPORT: Obchodník s hudbou

Frank si pronajme krámek v zapadlé anglické uličce a začne v něm prodávat to, co je mu nejbližší – desky s hudbou. Nahrávky všech žánrů, délek i kvality zaplní prázdný obchod. Pro každého, kdo vejde dovnitř, vybere Frank tu pravou desku.    

Celý článek
Další stránka
strana z  17