Robokomiks aneb Příběhy ze života robotů

Knihovnice a knihovníci z Ústřední knihovny připravili komiksovou soutěž pro děti.    

Celý článek
BOOKPORT: Pařížská manželka

Jmenovala se Hadley, její muž Ernest. Příjmení: HEMINGWAY. Divoké a fascinující… romantické a tragické… láska a nenávist… absintem nasáklé noci a největší ikony Města světel.    

Celý článek
Knihookno pobočky Lužiny do odvolání uzavřeno

Vážení čtenáři, knihokno pobočky Lužiny je od pátku 5. března 2021 z provozních důvodů do odvolání uzavřeno. Bibliobox pobočky zůstává v provozu. Děkujeme za pochopení.    

Celý článek
Čtěte udržitelně

Letos jsme se zaměřili na téma udržitelného rozvoje, klimatické změny a ekologie vůbec. Čtěte online knihy v Národní digitální knihovně, která je k dispozici našim registrovaným čtenářům.    

Celý článek
V sobotu 6. 3. 2021 odklon tramvají u Korunní

Vážení čtenáři, rádi bychom vás informovali, že u pobočky Korunní dojde v sobotu 6. 3.2021 k oboustrannému přerušení tramvajového provozu v úseku Flora – Náměstí Míru. Tramvajové linky 10 a 16 nebudou stavět na zastávce Vinohradská vodárna, ale budou odkloněny přes Jiřího z Poděbrad.    

Celý článek
BOOKPORT: Cartierova panteřice

Vášnivý příběh vyprávěný v první osobě vtáhne čtenáře rovnou do magického světa, kde Coco Chanel navrhuje své první skandální modely, dámy šílí z baletu uhrančivého Ďagileva a v baru popíjí Ernest Hemingway.    

Celý článek
Soutěž pro děti na čerstvém vzduchu

Pobočka Korunní pořádá pro děti a rodiče soutěž na čerstvém vzduchu. Podle našich instrukcí se vydáte na procházku na čerstvém vzduchu, pobavíte se a dozvíte se něco nového o místě, kde žijete.    

Celý článek
Knihookno pobočky Petřiny do odvolání uzavřeno

Vážení čtenáři, knihokno pobočky Petřiny je od čtvrtka 4. března 2021 z provozních důvodů do odvolání uzavřeno. Děkujeme za pochopení.    

Celý článek
Udržitelný březen online

Každoroční akce Březen měsíc čtenářů letos proběhne netradičně – online. Jeho téma je udržitelnost životního prostředí, kterému se budeme věnovat i celý následující rok.    

Celý článek
BOOKPORT: Baronka Blixenová

Lovkyně lvů a paní africké farmy, mondénní hostitelka, vypravěčka pohádek, žhavá milenka, divoká, nespoutaná duše, záhadný autor podivuhodných příběhů.    

Celý článek
BOOKPORT: Einstein & Einstein

Příběh geniální ženy skryté ve stínu Alberta Einsteina. Začtěte se do příběhu o fascinující inteligentní ženě, nadané matematičce a fyzičce, kterou beznadějně zastínila oslnivá záře Einsteinova génia.    

Celý článek
BOOKPORT: Prchavý čas světla

Man Ray a Lee Millerová a jejich osudové setkání v Paříži.    

Celý článek
Knihookno pobočky Jezerka do odvolání uzavřeno

Vážení čtenáři, knihokno pobočky Jezerka je od soboty 27. února 2021 z provozních důvodů do odvolání uzavřeno. Děkujeme za pochopení.    

Celý článek
BOOKPORT: Labutě z páté Avenue

Skandální, fascinující příběh přátelství spisovatele Trumana Capoteho, autora Snídaně u Tiffanyho, a společenské celebrity Babe Paleyovou.    

Celý článek
Přineseme vám čtení až do domu

Knihovna znovu otevřela výdejní okna – knihokna, ale přesto je řada čtenářů, kteří si knihy vyzvednout nemohou. Jako alternativu nabízíme donáškovou službu.    

Celý článek
Další stránka
strana z  18