Knihovní řád 2022

Od 1. ledna 2022 platí nový knihovní řád, který přináší novou definici některých pojmů i nové služby. Seznámit se s ním můžete už teď. Přečtěte si článek nebo si nový knihovní řád prohlédněte online.    

Celý článek
Výstava výtvarných prací na Břevnově

Přijďte se podívat do pobočky Břevnov na výstavu výtvarných prací žáků Základní umělecké školy Jana Hanuše, která bude přístupná do konce ledna 2022.    

Celý článek
BOOKPORT: Vraždy s monogramem

Díky svolení dědiců Agathy Christie navázala Sophie Hannah na tradici slavných Poirotových příběhů.    

Celý článek
Dětské oddělení pobočky Prosek uzavřeno

Vážení čtenáři, dětské oddělení pobočky Prosek je z provozních důvodů uzavřeno v pátek 26. října 2021.    

Celý článek
BOOKPORT: Zrádci

Roku 1936 Adolf Hitler začíná výrazně formulovat své první expanzivní cíle. Jiří Šulc sleduje rostoucí nebezpečí blížícího se konfliktu, které se například odráží v horečné práci německých a českých zpravodajských služeb.    

Celý článek
BOOKPORT: Břicho nestvůry

Armand Gamache, bývalý šéf oddělení vražd z Québecku, tráví zasloužený odpočinek ve vesničce Three Pines. Vede zde poměrně idylický venkovský život přesně do chvíle než zjistí, že devítiletý Laurent Lepage se ztratil.    

Celý článek
Knihovna – aktuální provoz

Jak knihovna v tuto chvíli funguje? Máme otevřeno, můžete si půjčovat knihy, chodit na akce nebo využít místa ke studiu. Platí přísnější pravidla pro návštěvníky akcí.    

Celý článek
BOOKPORT: Mapa Anny

Soubor povídek, které díky jemným dějovým spojnicím působí jako výřezy z rozsáhlejšího příběhu více propojených postav, je především neveselou kronikou vznikajících, zanikajících i promarněných vztahů.    

Celý článek
V pobočce Smíchov nefunguje výtahová plošina

Vážení čtenáři, v pobočce Smíchov nyní nefunguje výtahová plošina. Vstup do prvního patra je nyní možný jen po schodišti. Nemůžeme zajistit bezbariérový přístup. Oprava bude probíhat v řádu týdnů. Děkujeme za pochopení.    

Celý článek
Přehled rušených akcí v sálech Ústřední knihovny

V tuto chvíli ze zdravotních důvodů rušíme některé akce probíhající v sálech Ústřední knihovny. Čtěte informace o tom, jak postupovat při vracení vstupenek.    

Celý článek
BOOKPORT: Sněží, sněží…

Jedno z nejočekávanějších období v roce, Vánoce, je pro každého z hrdinů povídkového románu problematické díky sněhové bouři.    

Celý článek
Podmínky pro návštěvníky akcí

Návštěva akcí je podmíněna dodržením hygienických podmínek daných vládou. Prosíme, přečtěte si tyto podmínky.    

Celý článek
Podzimní divadelní sezóna

Zajděte si do divadla online. Stáhněte si klasické divadlení hry spíše oddechového žánru a v duchu si je inscenujte.    

Celý článek
Knihovna v čase viru

Přečtěte si online nové číslo výročního časopisu Athene. Co se v něm dočtete? Naše knihovna se stala knihovnou roku, můžete si v ní půjčit pilu na dřevo a mnoho dalšího. Během minulého i letošního roku jsme se vyrovnávali s největší výzvou: pandemií coronaviru.    

Celý článek
Loutkový advent

Užijte si advent s vánočními příběhy a písničkami. Zveme vás na vánoční loutková představení pro celou rodinu.    

Celý článek
Další stránka
strana z  31