BOOKPORT: Přiznávám, že…

Román, napsaný sytým postmoderním jazykem, je vyváženou kompozicí, v níž se naléhavě ozývají témata zla či zrádných a scestných ideologií, které ženou lidstvo do záhuby.    

Celý článek
BOOKPORT: Vycpaný barbar

Důmyslně zkonstruovaný román. Příběh beznadějného zápasu prokletého génia. Obraz vášní, radostí a strastí v životě učených hlav. Melancholická kritika osvícenství.    

Celý článek
BOOKPORT: Máma

Hlavním tématem této rozsahem nevelké novely je boj s puzením temných sil, ovíjejících a stahujících k sobě.    

Celý článek
BOOKPORT: V domě básnířky

Román V domě básnířky je biografickým portrétem jedné z nejvýznamnějších finských autorek, mimo jiné i překladatelky Václava Havla, básnířky Eevy-Liisy Mannerové.    

Celý článek
BOOKPORT: Stejné moře jako každé léto

Novela španělské spisovatelky Esther Tusquets Stejné moře jako každé léto tvoří první, kriticky nejvíce oceňovanou a čtenářsky nejoblíbenější část volné trilogie.    

Celý článek
BOOKPORT: Měsíční kámen

Gay romance za časů španělské chřipky. Obsahem Sjónovy novely je obraz vnitřního světa dospívajícího reykjavíckého mladíka.    

Celý článek
BOOKPORT: Mateřská znaménka

Svérázný román nepřehlédnutelného nizozemského autora představuje psychiatra Otto Kadoka pracujícího na lince prevence sebevražd.    

Celý článek
BOOKPORT: Ma vie – Můj život

Nahlédněme do malířovy duše jeho vlastníma očima a nechme se okouzlit. Chagall celý svůj život vyprávěl příběhy, příběhy svého života, příběhy zaniklého světa, příběhy svých radostí, ale i obav a smutku.    

Celý článek
BOOKPORT: Pařížská manželka

Jmenovala se Hadley, její muž Ernest. Příjmení: HEMINGWAY. Divoké a fascinující… romantické a tragické… láska a nenávist… absintem nasáklé noci a největší ikony Města světel.    

Celý článek
BOOKPORT: Cartierova panteřice

Vášnivý příběh vyprávěný v první osobě vtáhne čtenáře rovnou do magického světa, kde Coco Chanel navrhuje své první skandální modely, dámy šílí z baletu uhrančivého Ďagileva a v baru popíjí Ernest Hemingway.    

Celý článek
BOOKPORT: Baronka Blixenová

Lovkyně lvů a paní africké farmy, mondénní hostitelka, vypravěčka pohádek, žhavá milenka, divoká, nespoutaná duše, záhadný autor podivuhodných příběhů.    

Celý článek
BOOKPORT: Einstein & Einstein

Příběh geniální ženy skryté ve stínu Alberta Einsteina. Začtěte se do příběhu o fascinující inteligentní ženě, nadané matematičce a fyzičce, kterou beznadějně zastínila oslnivá záře Einsteinova génia.    

Celý článek
BOOKPORT: Prchavý čas světla

Man Ray a Lee Millerová a jejich osudové setkání v Paříži.    

Celý článek
BOOKPORT: Labutě z páté Avenue

Skandální, fascinující příběh přátelství spisovatele Trumana Capoteho, autora Snídaně u Tiffanyho, a společenské celebrity Babe Paleyovou.    

Celý článek
BOOKPORT: Poledne u Tiffanyho

Dosud nezveřejněný příběh umělecké designérky Clary Wolcottové.    

Celý článek
Další stránka
strana z  3