Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

Úvod    Novinky

  • MĚSTSKÁ KNIHOVNA V PRAZE DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA! Více informací naleznete zde.

Novinky

Důležité informace a zprávy z knihovny, nabídka volných míst, tipy na čtení.
Pomáhat si pomáháním

V dnešní situaci můžeme často pocítit strach. Pusťte si na YouTube video, o tom, jak strach přijmout a tvořivě s ním pracovat.    

Celý článek
COVID-19 – linka pomoci seniorům a potřebným

Získejte aktuální informace o epidemii koronaviru, zjistěte, jaké jsou možnosti objednání léků, potravin, hygienických a zdravotnických potřeb. Nebojte se zavolat. Pomůžeme!    

Celý článek
Máte doma děti a potřebujete je zabavit?

Připravili jsme pro vás dezinfikovaný, rouškou zahalený a vysoce kvalitní výběr e-knih. Zkrátka balík zábavy. Co v něm najdete? Tipy na četbu s dětmi, audioknihy, kvízy, pexesa a omalovánky ke stažení. Pro nejmenší, malé, trochu větší i dospělé.    

Celý článek
Velký knižní čtvrtek online

Letos první Velký knižní čtvrtek můžete sledovat online. Mezi patnácti novinkami bude i dramatický román Melmoth, jehož autorka Sarah Perry byla jednou z prvních rezidentek projektu Praha město literatury. Během dvouměsíčního pobytu v České republice se pustila do psaní románu, který se odehrává v Praze a jeho hlavní hrdinkou je anglická překladatelka Helena. Tip! Sledujete živý stream na facebookové stránce knihovny!    

Celý článek
Knihovna radí a informuje

Připravili jsme pro vás souhrn nejdůležitějších odkazů, které můžete využít pro zasvěcené a ověřené informace související s koronavirem. Vládní informace, zpravodajské weby, pomoc školákům, učitelům i seniorům, dobrovolnické služby, tipy na online služby zdarma a mnoho dalšího.    

Celý článek
Novinky v Pragensiích – březen 2020

Zajímají vás nové knihy o Praze, ale domácí knihovnu už máte přeplněnou? Nestačí vám nové publikace prolistovat v knihkupectví? Nevadí, možná už je máme v Pragensiích.    

Celý článek
Pobočka Jezerka otevírá 2. března 2020

V pondělí 2. března 2020 otevíráme pobočku Jezerka, moderní knihovnu, kam můžete přijít na čtení, přednášky i koncerty. Hrát deskové hry nebo se naučit šicím dovednostem.    

Celý článek
Novinky v Pragensiích – únor 2020

Zajímají vás nové knihy o Praze, ale domácí knihovnu už máte přeplněnou? Nestačí vám nové publikace prolistovat v knihkupectví? Nevadí, možná už je máme v Pragensiích.    

Celý článek
Vzácné tisky na veletrhu Památky-Muzea-Řemesla

Oddělení vzácných tisků bude mít svůj stánek na 8. ročníku veletrhu Památky-Muzea-Řemesla, který se uskuteční ve dnech 13.-16. 2. 2020 v nových prostorách PVA EXPO Letňany. Veletrh představuje výjimečnou příležitost pro prezentaci a ukázky záchrany a proměny historických památek a jejich soudobého využití. Nedílnou součástí je také podpora tradičního řemesla.    

Celý článek
Michael Wolgemut

30. listopadu letošního roku si připomínáme 500. výročí úmrtí jedné z největších osobností pozdně gotické a raně renesanční německé kultury, malíře a grafika Michaela Wolgemuta.    

Celý článek
Spisovatelé do knihoven

Asociace spisovatelů a české knihovny společně připravily od září 2019 do června 2020 další ročník projektu autorských čtení, jehož název zní Spisovatelé do knihoven. S významnými českými autory se budete setkávat každý měsíc v Domě čtení.    

Celý článek
„Kníže vědy“ Alexander von Humboldt

Letošní rok je ve znamení dvojitého výročí německého přírodovědce a geografa Alexandra von Humboldta (1769–1859). Zejména připomenutí zářijového 250. výročí Humboldtova narození je pro sousední Německo výjimečnou událostí. Právě v Německu je Humboldt dodnes váženou a uctívanou osobností, jinde bohužel povědomí o něm neodpovídá jeho významu a zásluhám.    

Celý článek
Melantrichova bible

Letos na jaře uběhlo 470 let od prvního vydání slavné české bible- takzvané Melantrichovy. Okolnosti jejího vzniku jsou poměrně zajímavé – bible vyšla v době tuhé cenzury. Ferdinand I. Habsburský v reakci na proběhlý stavovský odboj ustanovil na několik let jediným tiskařem v Čechách malostranského tiskaře Bartoloměje Netolického.    

Celý článek

Mohlo by vás zajímat

více