Důležité informace a zprávy z knihovny, nabídka volných míst, tipy na čtení.
Stáhněte si program kina MKP!

Stáhněte si program kina MKP v sálech Ústřední knihovny na září 2020 ve formátu PDF.    

Celý článek
Jezerka je otevřena a šije!

Pobočka Jezerka právě prochází rozsáhlou opravou fasády, aby byla nová a krásná. Budovu v tuto chvíli obepíná lešení, ale máme pořád otevřeno. Najdete u nás nejen knihy, ale půjčujeme také šicí stroje v tzv. Atelieru. Přijďte se podívat!    

Celý článek
Mami, tati, dějou se věci!

Přijďte si číst, povídat a malovat s autory a ilustrátory knih z nejnovějšího ročníku katalogu Nejlepší knihy dětem. Literární festival pro děti se koná ve čtvrtek 20. srpna a ve čtvrtek 27. srpna 2020 na Mariánském náměstí.    

Celý článek
RING X10

Přijďte se podívat na festival nezávislé kultury a komunitních aktivit. Kde a kdy se koná? Probíhá ve dnech 24. – 30. srpna 2020 na pražském Mariánském náměstí!    

Celý článek
Pražská kniha – srpen 2020

Pomáháme pražským nakladatelům a nakupujeme od nich knihy. Každý měsíc vybíráme z nových nákupů ty nejzajímavější tituly. Představí je vám ti nejpovolanější – naši knihovníci a lektoři. Srpen patří tipům Šimona Oppelta, lektora odborné literatury.    

Celý článek
Alfons Mucha v oddělení vzácných tisků

V letošním roce získalo oddělení vzácných tisků mimořádnou publikaci, která jedinečným způsobem dokumentuje Muchovu Slovanskou epopej.    

Celý článek
Knihy z městské knihovny až do Afriky!

Ano, čtete dobře! Vybrané knihy z Čtenáři čtenářům a projektu Dejme knihám další šanci, kterému propůjčil v počátku při propagaci svoji tvář herec Pavel Kříž, putují až do africké Keni!    

Celý článek
Nová e-kniha: Legendy CONiáše

Vydáváme novou e-knihu zdarma ke stažení! Antologii povídek mistrů fantasy a sci-fi řemesla – Legendy CONiáše.    

Celý článek
100 let od narození Josefa Hiršala

Připomínáme si sto let od narození významného překladatele a básníka Josefa Hiršala. Vybrali jsme pro vás knihy, které si u nás můžete půjčit, a také připravili hrst citátů Hiršalových pozoruhodných myšlenek o poezii, tvorbě či překládání.    

Celý článek
Ediční plán e-knihovny: podzim – zima 2020

E-knihovna připravila nový ediční plán na období podzim – zima 2020. Ediční plán si můžete stáhnout v pdf nebo prohlížet na Issuu.com.    

Celý článek
Knihy Petra Krále ke stažení

Významný český básník, esejista a překladatel Petr Král zemřel ve středu 17. června 2020. E-knihovna postupně vydává básnické i prozaické dílo Petra Krále.    

Celý článek
E-knihy od nakladatelů: Fra

Podporujeme nakladatele v nelehké situaci a mimořádně od nich nakupujeme více knih. A to nejen papírových, ale i elektronických. Vyberte si ty nejzajímavější e-knihy z produkce předních českých nakladatelů. V červenci představujeme pražské nakladatelství Fra.    

Celý článek
Letní workshopy v DOKU 16

Sousedská řemeslná dílna DOK 16 pořádá během celého léta rukodělné workshopy. Naučíte se na nich pracovat s dřevem, vyrábět barefoot sandály nebo ptačí budky pod dohledem zkušené ornitoložky. Stačí si vybrat.    

Celý článek
Knížkohraní – červenec 2020

V červenci 2020 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme sbírku básní Říkej si a hraj od Karla Jaromíra Erbena.    

Celý článek
Novinky v Pragensiích – červenec 2020

Zajímají vás nové knihy o Praze, ale domácí knihovnu už máte přeplněnou? Nestačí vám nové publikace prolistovat v knihkupectví? Nevadí, možná už je máme v Pragensiích.    

Celý článek
Další stránka
strana z  4