První akce, na které můžete přijít

Připravili jsme první akce, které se konají ve velkém sále Ústřední knihovny za dodržení všech hygienických podmínek daných vládou. Na co se můžete těšit? Na koncert Zemlinského kvarteta s hosty Petrem a Pavlem Šporclovými. Na filmovou projekci dokumentu Jan Jedlička: Stopy krajiny.    

Celý článek
Tajný život skřítků

Knihovnice a knihovníci z dětského oddělení Ústřední knihovny připravili venkovní hru pro rodiny s malými dětmi. Vydejte se na Malou stranu do Vojanových sadů!    

Celý článek
Všichni jsme Afričanky

Spolek Komba a Městská knihovna v Praze vás srdečně zvou na výstavu Ireny Vodákové Všichni jsme Afričanky.    

Celý článek
Online kurzy pro seniory

Ve spolupráci se spolkem Moudrá sovička nabízíme seniorům krátké semináře a poradenství k uživatelským dovednostem pro chytré telefony, tablety, počítače a notebooky.    

Celý článek
Jan Zrzavý

Jan Zrzavý, od jehož narození uplynulo na podzim loňského roku 130 let, patří ke klasikům českého malířství 20. století. Jeho obrazy se v současnosti na trhu prodávají za desítky milionů korun. Tomáš Dušátko ze Vzácných tisků připomíná jeho dílo.    

Celý článek
Komenský v komiksu

Zveme vás na putovní výstavu Komenský v komiksu, kterou můžete navštívit až do konce června 2021 v pobočce Dittrichova.    

Celý článek
Konference Re-use centra

Zveme vás na druhý ročník inspirativní konference, který proběhne online 4. června 2021 na našem YouTube.    

Celý článek
Novinky v Pragensiích: sanatoria a nemocnice

Zajímají vás nové knihy o Praze, ale domácí knihovnu už máte přeplněnou? Nestačí vám nové publikace prolistovat v knihkupectví? Nevadí, možná už je máme v Pragensiích.    

Celý článek
Artotéka v květnu

Artotéka znovu ožívá. Připravili jsme zajímavý obsah online. Budeme rádi, když nám dáte zpětnou vazbu a vyplníte krátký dotazník.    

Celý článek
Osobnostní rozvoj: rozhovor o meditaci

Osobním rozvojem k životní spokojenosti – nový cyklus přednášek, který vám vždy představíme krátkým rozhovorem. Tentokrát hovoříme o meditaci s Richardem Vrdlovecem, majitelem studia Jóga Karlín.    

Celý článek
Novinky v Pragensiích – jaro 2021

Zajímají vás nové knihy o Praze, ale domácí knihovnu už máte přeplněnou? Nestačí vám nové publikace prolistovat v knihkupectví? Nevadí, možná už je máme v Pragensiích.    

Celý článek
Čtení dětem

Co je čtení dětem? Výběr toho nejlepšího pro děti ze současné knižní produkce v češtině.    

Celý článek
Do Artotéky přibyla Matissova „malba nůžkami“

Obohatili jsme fond naší Artotéky o reprodukce Henriho Matisse (1869–1954), nejvýznamnějšího z takzvaných fauvistů, kteří způsobili první malířskou revoluci 20. století. Nově si můžete půjčit především reprodukce jeho koláží, řadící se do jeho pozdního tvůrčího období.    

Celý článek
Pražská kniha – duben 2021

Nakoupili jsme knihy od pražských nakladatelů a vybrali pro vás ty nejzajímavější tituly. Představí je vám ti nejpovolanější – naši knihovníci a lektoři. Kvůli pandemii jsme měli pauzu, ale duben patří Aleně Tománkové z projektu Praha město literatury.    

Celý článek
Literání soutěž O knihovnickou sovu

Pořádáme první ročník literární soutěže O knihovnickou sovu. Neváhejte a zkuste se do ní přihlásit. Říká se, že nejlepší scenárista je sám život a my chceme číst vaše příběhy.    

Celý článek
Další stránka
strana z  10