Omezený provoz - vydáváme splněné rezervace. Otevíráme výdejní okna - knihokna!
Koronačtení: Bohemiana

Třicet let života v České republice zachycuje a vtipně glosuje Petr Motýl ve svém „autorském výběru“ událostí, dobových citací a postřehů, a ukazuje tak naši klopotně se vyvíjející společnost v překvapivě výstižné zkratce.    

Celý článek
Koronačtení: Mrtvá schránka

Příběh „vyhořelého“ muže, pro něhož návrat domů znamená ponejvíce trpké poznání, že vše co se dalo, už dávno přožil a proto nelze již nic nového a převratného očekávat.    

Celý článek
Knížkohraní – listopad 2020

V listopadu 2020 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme pohádkovou e-knihu Princ v Zeleném království od básníka Josefa Hanzlíka.    

Celý článek
Podcasty: Martin Vopěnka

Poslechněte si podcast besedy se spisovatelem Martinem Vopěnkou, který představil svůj cestopis Přežít civilizaci – Mých 30 cest za obzor (1983 – 2019.    

Celý článek
Nová služba a čtení e-knih přes BOOKPORT

Knihovna má zavřeno? Nevadí! Přístup k dobrému čtení nabízíme i online. Rozšířili jsme výběr e-knih o dalších 892 titulů dostupných v platformě BOOKPORT.    

Celý článek
Pomoc se školou online – podzim 2020

Chtěli byste vnést trochu klidu do domácího učení? Někdy pomůže, že to s dítětem probere někdo jiný než rodič.    

Celý článek
Koronačtení: Michal Ajvaz

Prozaik, autor filozofických pojednání, ale také básník Michal Ajvaz letos obdržel Státní cenu za literaturu. Od tohoto pozoruhodného autora máme hend několik knih, které si můžete stáhnout nebo číst online.    

Celý článek
Koronačtení: Nikdy nebylo líp

Další z žánrově těžko zařaditelných próz samorostlého českého autora, sestávajících především z reflexivních, filozofujících rozhovorů skupiny svérázných přátel.    

Celý článek
Koronačtení: Lístek na cestu z pekla

Prozaická prvotina mladého scénáristy je příběhem životních outsiderů, kteří se ocitnou na dně svých psychických sil a pokoušejí se znovu hledat smysl své existence.    

Celý článek
Podcasty: Jan Novák – Kundera

Poslechněte si podcast besedy s Janem Novákem. Autor letos vydal kontroverzní biografii Milana Kundery, které se dostalo mimořádné čtenářské i kritické pozornosti.    

Celý článek
Koronačtení: Liška v dámu

Když ve vědeckém institutu dojde k úspěšnému dokončení experimentu – proměně lišky v ženu, Hospodář si mne ruce. S kombinací lidských a liščích schopností to bude nejlepší špionka na světě. Při výcviku se však na jednu důležitou věc zapomene.    

Celý článek
Koronačtení: Mlýn na mumie

Fantaskní román odehrávající se těsně před vypuknutím prusko-rakouské války roku 1866 líčí pátrání komisaře Durmana po pachateli vražd poštovních doručovatelů.    

Celý článek
Knihovna má do odvolání zavřeno

Z důvodu vládních nařízení a aktuální pandemické situace má knihovna od čtvrtka 22. října 2020 do odvolání zavřeno. Věnujte prosím pozornost aktuálním informacím.    

Celý článek
Koronačtení: Ve svitu plynových lamp

Rozsáhlý román kanadského básníka a spisovatele, zasazený do vděčné atmosféry tajemné, neproniknutelné mlhy a „svitu plynových lamp“ uvnitř britské metropole ve viktoriánském období.    

Celý článek
Koronačtení: Mimo dosah

Sugestivní, dynamicky napsaná novela vycházející hvězdy argentinské literatury je příběhem mladé ženy, která se v posledním stadiu života pokouší dopátrat zlomového okamžiku, který ji přivedl do neřešitelné situace.    

Celý článek
Další stránka
strana z  7