Přineseme vám čtení až do domu

Knihovna znovu otevřela výdejní okna – knihokna, ale přesto je řada čtenářů, kteří si knihy vyzvednout nemohou. Jako alternativu nabízíme donáškovou službu.    

Celý článek
Očkování proti covid-19 pokračuje

Praha pomáhá internetovými stránkami i bezplatnou linkou.    

Celý článek
Knihokna s bonusem

Těší nás, že můžeme znovu otevřít alespoň výdejová okna – knihokna, a proto jsme si pro vás připravili něco malého na uvítanou.    

Celý článek
Knihokno v Oskarovi

Od pondělí 22. února 2021 otevíráme výdejní okno – knihokno také v bibliobusu Oskar, který jezdí do stanic místo velkých bibliobusů – pojízdných knihoven.    

Celý článek
Inspirace Dánskem

Celý březen budou u nás v knihovně probíhat online přednášky, ve kterých novinářka Judita Matyášová diskutuje s odborníky o nejrůznějších podobách dánské společnosti. Buďte při tom!    

Celý článek
Knihovna má otevřena výdejní okna – knihokna

Vládní usnesení z neděle 14. 2. 2021 dovoluje knihovnám znovu otevřít výdejní okna pro vyzvednutí objednaných titulů nebo vrácení výpůjček. Knihokna jsme postupně otevřeli od úterý 16. 2. na vybraných pobočkách.    

Celý článek
Samoobslužné vracení

Pokračujeme v zavádění technologie RFID do našich služeb. Novinkou je pilotní provoz samoobslužného vracení, které spouštíme ve čtvrtek 3. 12. 2020. Loni jsme spustili samoobslužné půjčování a v tomto roce automat na vracení v Ústřední knihovně.    

Celý článek
Tento týden přišel mail se starými novinkami

Vážení čtenáři, tento týden přišel z technických důvodů pravidelný e-mail pouze se starými novinkami v PDF.    

Celý článek
Dílna otvírá 11. 5. v mimořádném režimu

Dílna Ústřední knihovny otevírá v mimořádném režimu. Dílna je jedinečný prostor, který i době nouzového stavu nabídne zájemcům místo pro coworking, studium, doučování a spoustu dalších aktivit.    

Celý článek
Haló, tady knihovna

Chcete nás kontaktovat? Jsme online, pište nám na facebook nebo pište maily na knihovna@mlp.cz. Volat můžete na telefonní číslo +420 222 113 555, které funguje od pondělí do soboty.    

Celý článek
První pomoc se školou online

Program Společně v knihovně nabízí první pomoc se školou pro všechny děti a jejich rodiče. Přesouváme se do online prostředí a společně to zvládneme!    

Celý článek
Krizové centrum Vozovna

Praha 3 spouští na Jarově nové Krizové centrum Vozovna, které se otevírá v sobotu 4. dubna 2020. Krizové centrum se nachází v pobočce Městské knihovny v Praze – Vozovna.    

Celý článek
Změna ceníku Meziknihovní výpůjční služby

Knihovna se v dubnu zapojí do služby Získej, která začne na národní úrovni fungovat jako hlavní virtuální místo pro sdílení knihovních fondů mezi knihovnami.    

Celý článek
Výpůjčky a rezervace prodlouženy o 4 týdny

Vážení čtenáři, vzhledem k trvajícím mimořádným opatřením vlády, budou vaše výpůjčky a rezervace končící v březnu a v dubnu 2020 prodlouženy o 4 týdny.    

Celý článek
Kde najdete novinky k půjčení?

Vážení čtenáři, v tuto chvíli jsme se rozhodli nezobrazovat na hlavní straně nezobrazovat Novinky k půjčení, ale pouze e-knihy ke stažení. Knihy a další nosiče pro vás samozřejmě stále nakupujeme. Na hlavní straně je budeme zveřejňovat ve chvíli, kdy si je budete moci zase fyzicky půjčovat na našich pobočkách.    

Celý článek
Další stránka
strana z  2