Místo pro váš plakát

Pořádáte kulturní nekomerční akci a hledáte místo, kam zdarma a legálně vylepit hotové plakáty nebo umístit letáčky k rozebrání?    

Celý článek
Rozvojové karty Logico

Přijďte si vyzkoušet interaktivní karty Logico Primo a Logico Piccolo, které jsou nyní nově k dispozici v Oddělení pro děti a mládež Ústřední knihovny.    

Celý článek
Vyplatí se knihovna

O tom, že knihovna je nepostradatelná instituce, nepochybuje žádný čtenář. O tom, že by knihovnu mohl postrádat, protože to je položka v rozpočtu, který potřebuje seškrtat, zauvažuje čas od času každý zřizovatel. Jak se daňovým poplatníkům vyplácí investice do instituce a veřejných služeb, které z podstaty negenerují žádný ekonomický zisk?    

Celý článek
Samoobslužné půjčování – návod

Samoobslužné půjčování zavádíme postupně do všech poboček. Podívejte se na stručný návod a půjčujte si knihy sami. Rádi vám se vším poradíme, je to úplně jednoduché    

Celý článek
Revoluce v půjčování knih

Městská knihovna v Praze se připravuje na zavedení technologie RFID, která přinese rychlejší půjčování knih. Co se skrývá pod záhadnou zkratkou?    

Celý článek
3D tiskárna

Městská knihovna v Praze 3D tisk nabízí v Ústřední knihovně. 3D tiskárna je umístěna ve veřejně přístupném oddělení naučné literatury.     

Celý článek
strana z  2