Důležité informace a zprávy z knihovny, nabídka volných míst, tipy na čtení.
Knihy z městské knihovny až do Afriky!

Ano, čtete dobře! Vybrané knihy z Čtenáři čtenářům a projektu Dejme knihám další šanci, kterému propůjčil v počátku při propagaci svoji tvář herec Pavel Kříž, putují až do africké Keni!    

Celý článek
Knihovna v létě 2020

Během celého léta máme otevřeno, prodlužujeme výpůjční doby a připravili jsme spoustu zajímavých akcí, abyste se během prázdnin v Praze nenudili.    

Celý článek
Dílna otvírá 11. 5. v mimořádném režimu

Dílna Ústřední knihovny otevírá v mimořádném režimu. Dílna je jedinečný prostor, který i době nouzového stavu nabídne zájemcům místo pro coworking, studium, doučování a spoustu dalších aktivit.    

Celý článek
Knihovna otvírá v mimořádném režimu

Všechny naše pobočky včetně bibliobusů otevíráme v mimořádném režimu.    

Celý článek
Knihovna se připravuje na otevření od pondělí 4. 5. 2020

Vláda ČR v rámci rozvolňování opatření proti šíření koronaviru schválila otevření dalších provozoven s platností od pondělí 27. 4. 2020. Máme radost, že v pondělí 27. 4. 2020 mohou otevřít i knihovny. Městská knihovna v Praze začne z provozních důvodů služby čtenářům obnovovat od pondělí 4. 5. 2020.    

Celý článek
Pravidla provozu Dílny 2020

Dílna je prostor určený pro zájemce o společné studium, setkávání či realizaci týmových nápadů. Prostor Dílny je možné pro uvedené účely bezplatně užít buď celý, nebo pouze jednotlivé stoly, pojmenované Athos, Porthos a Aramis (dále jen prostor)    

Celý článek
Pravidla provozu Dílny

Dílna je prostor určený pro zájemce o společné studium, setkávání či realizaci týmových nápadů. Prostor Dílny je možné pro uvedené účely bezplatně užít buď celý, nebo pouze jednotlivé stoly, pojmenované Athos, Porthos a Aramis (dále jen prostor).    

Celý článek
Dílna uzavřena od 5. do 14. března 2020

Vážení čtenáři, během festivalu Jeden svět od 5. do 14. března 2020 bude Dílna Ústřední knihovny pro veřejnost uzavřena. Děkujeme za pochopení.    

Celý článek