Pobočky uzavřeny v pátek 28. října 2022

V pátek 28. října 2022 jsou všechny naše pobočky uzavřeny z důvodu státního svátku. Aktuální provoz najdete na www.mlp.cz/pobocky.    

Celý článek
Knihovna – aktuální provoz

Jak knihovna v tuto chvíli funguje? Máme otevřeno podle běžné otevírací doby, můžete si půjčovat knihy, chodit na akce nebo využít místa ke studiu.    

Celý článek
Knihovna v létě 2022

Začínáte plánovat svůj prázdninový čas? Zahrňte do plánů i čtení a knihovnu! Letní čtení půjčujeme od půlky června, e-knihy nabízíme těm, kdo rádi cestují nalehko. Zůstáváte v Praze? Pro vás chystáme pestrý program kulturních akcí.    

Celý článek
Cesta sněhové vločky

Přijďte se podívat do Ústřední knihovny na výstavu obrazů Veroniky Gibi Podlasové, které inspirovaly české vedecké aktivity v Antarktidě s důrazem na jejich ekologický charakter.    

Celý článek
Samoobslužná platba kartou

Ústřední knihovna nabízí samoobslužnou platbu kartou. Platební terminál je umístěn na jednom ze zařízení pro samoobslužné půjčování.    

Celý článek
Stavební práce v Ústřední knihovně

Vážení čtenáři, od začátku února 2022 budou probíhat v Ústřední knihovně stavební práce. Omlouváme se za případná omezení a děkujeme za pochopení.    

Celý článek
Knihovní řád 2022

Od 1. ledna 2022 platí nový knihovní řád, který přináší novou definici některých pojmů i nové služby. Seznámit se s ním můžete už teď. Přečtěte si článek nebo si nový knihovní řád prohlédněte online.    

Celý článek
Online programy pro školy

V nabídce najdete předem připravené programy pro oživení výuky, pracovní listy a možnosti vstupu do výuky v rámci online lekcí.    

Celý článek
Idiom

Ve foyer budovy Ústřední knihovny na Mariánském náměstí je od roku 1998 umístěn tzv. Idiom, sloup z 8000 knih. Autorem Idiomu, který je nazýván také „sloup vědění“, je slovenský výtvarník Matej Krén.    

Celý článek