Pobočky uzavřeny v úterý 28. září 2021

V úterý 28. září 2021 jsou všechny naše pobočky s úterním provozem uzavřeny z důvodu státního svátku. Těšíme se na vás zase ve středu. Aktuální provoz najdete na www.mlp.cz/pobocky.    

Celý článek
Knihovna – aktuální provoz

Jak fungujeme v novém školním roce? Máme otevřeno, můžete si půjčovat knihy, chodit na akce nebo využít místa ke studiu.    

Celý článek
Kratochvilné myškuntálie

Knihovnice a knihovníci z dětského oddělení Ústřední knihovny připravili prázdninovou venkovní hru pro rodiny s mladšími dětmi. Vydejte se po stopách Emy a Tondy za krásami Prahy!    

Celý článek
Knížkohraní – duben 2021

V dubnu 2021 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme e-knihu v angličtině – Sleepy Mr Sloth.    

Celý článek
Online programy pro školy

Nabízíme online programy pro školy během pandemie. O co se jedná? V nabídce najdete předem připravené lekce, jejichž nabídku stále rozšiřujeme, a mnoho dalšího.    

Celý článek
Robokomiks aneb Příběhy ze života robotů

Knihovnice a knihovníci z Ústřední knihovny připravili komiksovou soutěž pro děti.    

Celý článek
Knížkohraní – únor 2021

V únoru 2021 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme e-knihu Marie Šulcové – Vzpoura v ZOO, dvanáct moderních pohádek pro mladší školní věk.    

Celý článek
Soutěžte s myškami Emčou a Tondou

Oddělení pro děti a mládež připravilo knižní minisoutěž o hru ABC bingo pro malé luštitele. Co vás čeká? Čtyři záludné otázky ukryté ve čtyřech videoukázkách.    

Celý článek
Knížkohraní – leden 2021

V Lednu 2021 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme e-knihu Pavla Šruta – Kočičí král. Sbírku více než 60 pohádek z Anglie, Skotska a Irska.    

Celý článek
Knížkohraní – prosinec 2020

V prosinci 2020 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme knihu Pavla Šruta – Dva lelci ve skříni.    

Celý článek
Knížkohraní – listopad 2020

V listopadu 2020 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme pohádkovou e-knihu Princ v Zeleném království od básníka Josefa Hanzlíka.    

Celý článek
Knížkohraní – září 2020

V září 2020 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme básnický experiment výtvarníka Pera Nikla, který si formou typogramů hraje s možnostmi prolínání obrazotvornosti textu a slovotvorností obrazu.    

Celý článek
Knížkohraní – červenec 2020

V červenci 2020 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme sbírku básní Říkej si a hraj od Karla Jaromíra Erbena.    

Celý článek
Pražská kniha – červenec 2020

Pomáháme pražským nakladatelům a nakupujeme od nich knihy. Každý měsíc vybíráme z nových nákupů ty nejzajímavější tituly. Představí je vám ti nejpovolanější – naši knihovníci a lektoři. Červenec patří tipům knihovnic a knihovníka z dětského oddělení v Ústřední knihovně.    

Celý článek
Knížkohraní – červen 2020

V červnu 2020 pro vás v Oddělení pro děti a mládež představujeme sbírku básní Každý bulí nad cibulí od Ester Staré.    

Celý článek
Další stránka
strana z  2