E-knihy v novém formátu

Od srpna 2022 najdete v našem katalogu knihy v novém formátu. V čem se webové knihy liší od ostatních formátu elektronického čtení?

Čtete na jakémkoliv zařízení – počítači, tabletu, mobilním telefonu. Nepotřebujete speciální aplikaci – vystačíte si s vaším webovým prohlížečem, kde běžně brouzdáte na internetu. Text se přizpůsobí velikost vaší obrazovky. Webové knihy jsou interaktivní – umožní vám dělat si poznámky, zobrazovat obrázky nebo snadno přecházet mezi kapitolami. Snadno si změníte velikost písma nebo třeba barvu pozadí tak, aby se vám kniha dobře četla.

Jak na to? Klikněte a rovnou čtěte

Webové knihy najdete v katalogu. Jsou dostupné zdarma a bez registrace.

U vybrané webové knihy stačí kliknout. Kniha se vám rovnou otevře ve vašem webovém prohlížeči. Navíc se vám uloží do paměti prohlížeče, takže ji můžete číst i bez internetového připojení.

Webové knihy zpřístupňujeme na platformě GitHub, abychom mohli snadno knihy vytvářet a případně opravovat chyby v obsahu.

O projektu

Zpřístupnění webových knih v katalogu je součástí projektu Redesign knihovních služeb 2020: webové knihy, který realizuje Katedra informačních studií a knihovnictví (ARTS MUNI) společně s Městskou knihovnou v Praze a který využívá publikační platformu next-book.

Webové knihy doplňují stávající nabídku e-knih na e-knihovna.cz a výpůjčky na platformě BOOKPORT.

Tento projekt je spolufinancován se státní podporou Technologické agentury ČR v rámci Programu Éta.