Knihy

Knihy k jakémukoliv tématu můžete hledat v katalogu. V knihovně se s nimi setkáte nejčastěji na regálech, kterým říkáme „volný výběr“. Inspiraci pro čtení najdete v poličce pod názvem „dnes vráceno“, kam doplňujeme knihy, které vrátili jiní čtenáři. Ve větších pobočkách si knihy můžete objednat ze skladu. Tip! Nenašli jste „tu svou“ knihu, ale víte, že ji máme? Rezervujte si ji!

Beletrii řadíme abecedně podle příjmení autora, výjimečně podle názvu. Knížky pro děti na vás čekají v dětském oddělení dané pobočky a jsou barevně rozlišeny podle věku dětí. Žánrovou literaturu poznáte podle zvláštní grafické značky – piktogramu, která je umístěna přímo na hřbetě knihy. Naučnou literaturu dělíme podle oborů, jako jsou třeba třeba společenské vědy, filozofie nebo architektura. Značka příslušného oboru je uvedena v katalogu i na hřbetě knih. Neváhejte se zeptat knihovníků, rádi vám poradí.

Meziknihovní výpůjční služba

E-knihy

E-knihy si od nás můžete stáhnout zdarma a legálně. Vydáváme starší i současnou českou prózu a poezii, překladovou beletrii, ve které najdete díla mnoha světových spisovatelů. Zájemci o divadlo ocení edici českého i světového dramatu. Nabízíme také žánr non-fiction, dobrodružnou literaturu, detektivky i humoristickou prózu a školní četbu, ve které na žáky čeká většina českých a světových klasiků.

Jak na to? Stačí si vybrat v katalogu a stáhnout si e-knihu v některém z formátů vhodných pro čtečky, počítače nebo chytré telefony. E-knihy nabízíme v kvalitním technickém i redakčním zpracování.

E-knihy ke stažení

Co půjčujeme Na jak dlouho
Knihy, audioknihy, časopisy, hudbu, filmy, vinyly 4 týdny
Obrazy a grafiky z Artotéky 26 týdnů
E-knihy Na neomezenou dobu