Existují po Praze místa, kde můžete narazit na knihy, které už dlouho a marně sháníte. Třeba proto, že od jejich vydání už uplynula pěkná řádka let. Knihovna provozuje na vybraných pobočkách regály Čtenáři čtenářům, kde nabídku pravidelně obnovujeme zejména z nepřipsaných knižních darů od čtenářů.

Kde najdete Čtenáři čtenářům

Bohnice, Dědina, Hostivař, Hloubětín, Hradčany, Dittrichova, Chodov, Jezerka, Korunní, Krč, Modřany, Novodvorská, Opatov, Ostrčilovo náměstí, Pankrác, Prosek, Rajská zahrada, Spořilov, Školská, Vikova, Zahradní Město, Žižkov, Ústřední knihovna.

Staráme se také o regál na Nádraží Praha – Dejvice, který nabízí knihy cestujícím vlakem v rámci národního projektu Kniha do vlaku. PROSBA! Sdílené knihy jsou pro všechny! Přijít k prázdnému regálu není radost!

Podporujeme nově vznikající pouliční knihovničky, které vznikají (a také zanikají) poměrně živelně. Aktuální mapu mají např. Knihobudky.

Naše knihovna provozuje tři knihobudky. Jedna je v Praze 15 na rohu ulice Golfová, další je regál Kniha do vlaku na nádraží Praha – Dejvice a nově také provozujeme knižní skříň v ulici Školská ve výloze stejnojmenné pobočky. Přístupná je přímo z ulice v provozní době pobočky. Více si přečtěte zde >>>