Přihlaste se

Ještě nemáte účet? Registrujte se
Menu

Úvod    O knihovně    Služby pro čtenáře a návštěvníky    Specializovaná oddělení    Divadelní a filmové oddělení

  • MĚSTSKÁ KNIHOVNA V PRAZE DO ODVOLÁNÍ UZAVŘENA! Více informací naleznete zde.

Divadelní a filmové oddělení

Knihovna půjčuje knihy, hudbu, filmy i obrazy. Nabízíme služby pro školy, děti, seniory i uživatele se specifickými potřebami. Pomáháme knihovnám v regionu.

Divadelní a filmové oddělení se nachází v Ústřední knihovně. Oddělení bylo založeno roku 1942. Je členem mezinárodní organizace divadelních knihoven a muzeí SIBMAS. Spolupracuje s knihovnami Archivu Národního divadla, Divadelní fakulty AMU, Národního muzea v Praze a knihovnou Národního filmového archivu

Nabídka

Půjčujeme domů velké množství divadelních her i filmových scénářů. Najdete u nás monografie o hercích, režisérech i scénografech. Samozřejmou součástí jsou časopisy i teoretické publikace o divadle a filmu. Na DVD uchováváme zlatý fond české kinematografie a vybrané zahraniční filmy.

Při návštěvě se můžete seznámit s články a výstřižky o osobnostech z oblasti divadla i kinematografie. Najdete u nás přívětivé a vlídné prostředí, ochotné a profesionální kolegy, kteří vám rádi poradí a vyhledají podklady, které potřebujte ke studiu nebo k sebevzdělávání.

Mohlo by vás zajímat

Kontakt

Telefon: +420 222 113 389
E-mail:knihovna@mlp.cz
Kontaktní osoba: Dita Lánská