Hudební novinky květen 2023

Hudební oddělení Ústřední knihovny připravilo tradiční nadílku novinek z fondu. Tentokrát se zaměřilo na jednoho skladatele a dva odlišné fenomény: Československý underground a (především) americký muzikál.    

Celý článek
Hudební novinky: duben 2023

Hudební oddělení Ústřední knihovny si tentokrát posvítilo na Bedřicha Smetanu, Vladimíra Mertu a Patti Smith.    

Celý článek
Hudební novinky únor 2023

Hudební oddělení Ústřední knihovny pro vás připravilo únorové tipy na čtení. Tentokrát dáme prostor českým autorům a autorkám.    

Celý článek
Hudební novinky: leden 2023

Hudební oddělení Ústřední knihovny připravilo tipy na dlouhé zimní večery.    

Celý článek
Hudební novinky: prosinec 2022

Hudební oddělení Ústřední knihovny připravilo tipy na četbu pro blížící se vánočních svátky. Prosincové vydání se zaměří na odkaz dvou hudebních skladatelů, jednoho slavného hudebního estetika a ikony české pop music.     

Celý článek
Hudebník a skladatel Julius Fučík

Řeč tentokrát nebude o novináři a literárním kritikovi, popraveném za protinacistický odboj, ale o skladateli a kapelníkovi, který je mimo jiné autorem slavného cirkusového Vjezdu gladiátorů.    

Celý článek
Vzpomínka na Janu Navrátilovou

V nedávné době nás opustila milovaná kolegyně, jejíž život, práce a společnost mimořádným způsobem ovlivnily a obohatily činnost Městské knihovny v Praze.    

Celý článek
Hudební novinky: listopad 2022

Hudební oddělení Ústřední knihovny pro vás připravilo další tipy na čtení, tentokrát se podíváme na nevšední publikaci o dějinách hudby, na fotoknihu od Billie Eilish a na publikaci o polystylovosti v sovětské umělecké hudbě.    

Celý článek
Hudební novinky: září 2022

Hudební oddělení Ústřední knihovny pro vás připravilo tipy na čtení, tentokrát se vypravíme za Karlem Krylem, do Loděnic i do morem postižené Evropy v době renesance.    

Celý článek
Hudební novinky: konec léta 2022

Hudební oddělení Ústřední knihovny pro vás připravilo několik knih týkajících se žánrů, které slaví největší úspěch v 21. století – tanci, rave-parties a hiphopu.    

Celý článek
Hudební knihovníci z celého světa se sejdou v Praze

Praha bude příští týden hostit více než třicet mezinárodních specializovaných pracovišť, která se zabývají zpřístupňováním, zpracováním a studiem hudebního dědictví.    

Celý článek
Hudební novinky červen 2022

Hudební oddělení Ústřední knihovny připravilo nejnovější knihy s hudební tematikou.    

Celý článek
Hudební novinky: květen 2022

Hudební oddělení Ústřední knihovny připravilo nejnovější knihy s hudební tematikou. Poznejte osudy Hany Hegerové, seznamte se s Adamem Plachetkou a nahlédněte do historie legendárního hudebního vydavatelství Blue Note.    

Celý článek
Hudební novinky: duben 2022

Hudební oddělení Ústřední knihovny připravilo nejnovější knihy s hudební tematikou. Je libo Wagnera? Nebo raději post-punk či americký rap? Vybírejte z knih od autorů Karla Veselého, Simona Reynoldse či Alexe Rosse.    

Celý článek
Playlist: Ukrajina

Poslouchejte hudbu z Ukrajiny online nebo si půjčte významné ukrajinské interptety i skladetele v knihovně. Playlist pro vás vytvořila Zuzana Milerová z Hudebního oddělení Ústřední knihovny.    

Celý článek
Další stránka
strana z  2