Na této stránce najdete archiv fotogalerií z akcí, které jsme pořádali na našich pobočkách.

10. 07. 2014 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (105)

Z prvňáčků už jsou čtenáři

Opět po roce přišly do poboček knihovny děti končící první třídu, aby byly slavnostně pasovány na Rytíře čtení. Za celoroční práci si odnesly nejen diplomy a medaile, ale hlavně zážitek ze setkání s rytíři, panem králem, pohádkovou Písmenkovou vílou nebo opravdovou spisovatelkou. Fotogafie zachycují pasování v jednotlivých pobočkách v tomto pořadí: Dittrichova, Hostivař, Modřany, Opatov, Stodůlky, Ústřední knihovna, Záhřebská, Žižkov a Korunní.

20. 06. 2014 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (16)

Pohádky z hostivařské zahrádky

Pravidelný program pro nejmenší děti a jejich rodiče získává v pobočce Hostivař čím dál větší oblibu. Ke každé pohádce, kterou tu dětí uslyší a samy prožijí, připravuje paní knihovnice další aktivity a překvapení. Osvobodit princeznu a ještě si něco dobrého „upéct“ – prostě zážitek! Fotila Věra Trendová.

23. 05. 2014 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (6)

Miloš Urban v Hostivaři

15.5. četl v hostivařské pobočce spisovatel Miloš Urban. Po představení nové knihy Přišla z moře došlo i na další z jeho románů a povídek. Architekt příběhů (tak bývá často zván) pak probral s návštěvníky různá témata, která je zajímala.

26. 11. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (9)

Vysmáto v Hostivaři

pondělí 26. 11. 2012. bylo v pobočce Hostivař pro děti sehráno divadelní představení Putování za betlémskou hvězdou. Vánoční příběh v podání loutkoherce Aleše Bílka je velmi interaktivní je doplněn hrou na kytaru a trubku. Děti se aktivně na ději příběhu podílejí. Společným povídáním byla navozena příjemná předvánoční nálada.

31. 10. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (8)

MUDr. Cimický v Hostivaři

31.října nás navštívil a pohovořil o sobě MUDr. Jan Cimický, který se představil nejen jako psychiatr, ale také jako prozaik, básník a překladatel z francouzské literatury. Povyprávěl hlavně o tom, jak se dostal k literatuře a k divadlu, o setkání s různými osobnostmi z uměleckého světa.

04. 10. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (11)

Zuzana Maléřová v Hostivaři

4. října přišla na besedu do pobočky Hostivař publicistka a spisovatelka Zuzana Maléřová. Kromě barvitého vyprávění o jejím dětství v horách a následném přesídlení na studia do Prahy, kde žije dodnes, představila i své dvě nejnovější knihy – Šťastná hodina a Proč kluci milují fotbal. Fotila Jitka Rybková.

15. 12. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (28)

Iva Hűttnerová v Hostivaři

15. prosince v podvečer zavítala na besedu do knihovny Hostivař herečka,spiso­vatelka, malířka a scénáristka, paní Iva Hűttnerová. Místa byla zaplněná do posledního především čtenářkami, ikdyž paní Iva kvitovala s povděkem, že se mezi nimi objevilo i několik čtenářů – mužů. Hlavním tématem večera byly Vánoce, ale řeč přišla i na roli paní Hűttnerové v seriálu Ordinace v růžové zahradě a hlavně také na její obrázky. Fotila Jitka Rybková.

31. 03. 2011 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (25)

Ivanka Devátá v Hostivaři

V rámci akce BŘEZEN – měsíc čtenářů (při Maratonu čtení) navštívila dne 31.3. knihovnu v Golfové ulici spisovatelka a herečka IVANKA DEVÁTÁ. Početné, převážně ženské publikum rozveselila nejenom autorským předčítáním svých povídek a fejetonů, ale i vtipným a bezprostředním vyprávěním osobních zážitků. Fotila Jitka Rybková.