Visions: výstava Petra Bursy

Pobočka Korunní zve na výstavu výstava Petra Bursy.    

Celý článek
Mobilní aplikace knihovny v novém

Od února je k dispozici nová aplikace pro chytré telefony. Tuto aplikaci si můžete stáhnout na Google Play, zatím pouze ve verzi pro Android.    

Celý článek
Jak máme zavřeno v roce 2023

Věnujte pozornost aktuálním informacím o uzavírkách našich poboček během roku 2023.    

Celý článek
Klubovna pobočky Korunní

Nabízíme prostor pro setkávání, hraní deskových her, pořádání kulturních a vzdělávacích akcí, schůzování, bezplatné jazykové kurzy nebo doučování.    

Celý článek
Knihovna – aktuální informace

Jak knihovna v tuto chvíli funguje? Máme otevřeno podle běžné otevírací doby, můžete si půjčovat knihy, chodit na akce nebo využít místa ke studiu.    

Celý článek
Knihdokaps – půjčování čteček s asistencí

Letní měsíce přímo vybízejí k tomu otevřít knihu a začíst se do literatury, která je vám blízká. Víte ale o tom, že s sebou na letní dovolenou nebo na chalupu nemusíte vozit stohy knih?    

Celý článek
Půjčujeme čtečky pro seniory

Špatně se vám čtou knihy s malým písmem? Chcete se naučit práci s novou, snadno ovladatelnou technologií? Přijďte si k nám půjčit čtečku e-knih! Službě říkáme KnihDoKaps, protože nabízí spoustu e-knih, které se vám pohodlně vejdou do kapsy.    

Celý článek
Osobní knihovník

Potřebujete poradit s výběrem knih ke čtení? Chcete individuálně provést jednou nebo více službami Městské knihovny v Praze? Nevíte, jak vyhledávat na našem webu? Chcete se naučit pracovat se čtečkou elektronických knih?    

Celý článek
Knihovní řád 2022

Od 1. ledna 2022 platí nový knihovní řád, který přináší novou definici některých pojmů i nové služby. Seznámit se s ním můžete už teď. Přečtěte si článek nebo si nový knihovní řád prohlédněte online.    

Celý článek
Přineseme vám čtení až do domu

Knihovna má otevřeno, ale přesto je řada čtenářů, kteří si knihy vyzvednout nemohou. Jako alternativu nabízíme donáškovou službu.    

Celý článek
Online programy pro školy

V nabídce najdete předem připravené programy pro oživení výuky, pracovní listy a možnosti vstupu do výuky v rámci online lekcí.    

Celý článek

Na této stránce najdete archiv fotogalerií z akcí, které jsme pořádali na našich pobočkách.

04. 04. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (40)

Noc s Andersenem 2013

Ve čtyřech pobočkách Městské knihovny v Praze strávilo dobrodružnou noc 54 dětských nocležníků. Vydali se na Putování ve stopách psích tlapek (inspirace L. Aškenázym) v Korunní, na Opatově poznávali a vyráběli si pražská strašidla. Ve smíchovské pobočce se sešli vyslanci druhých světadílů, aby se seznámili se současnou Evropou (závěr projektu Cestujeme po Evropě). Ústřední knihovna se proměnila ve výcvikové centrum tajných agentů a na základě oblíbených literárních příběhů plnili mladí adepti nejrůznější náročné úkoly a zkoušky. I když se toho moc nenaspalo, nebo možná právě proto, všem se nocování v knihovně moc líbilo a díky za to patří našim knihovníkům i dobrovolníkům.