Na této stránce najdete archiv fotogalerií z akcí, které jsme pořádali na našich pobočkách.

05. 04. 2014 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (34)

Noc s Andersenem 2014

Letošní Noc s Andersenem je za námi. Ve čtyřech pobočkách nocovalo 64 dětí, průběh byl zdárný a všichni si Noc opravdu užili. Partnerem se tentokrát stal oblíbený dětský hrdina komisař Vrťapka. V ústřední knihovně předcházelo večernímu programu velké zábavné odpoledne, které připravilo nakladatelství Morkes a o.p.s. Žít spolu. Na děti čekala spousta překvapení a zážitků. Workshopy, výtvarné dílny, divadelní představení, napínavé soutěže a setkání s pohádkovými hrdiny děti přivítaly s nadšením. Autor postavičky detektiva Vrťapky, ilustrátor Petr Morkes, zůstal i na první část nocování. Ve fotogalerii najdete jednotlivé pobočky v tomto pořadí – detektivní pátrání v Korunní; detektivové na Opatově; džungle na Smíchově a vrťapkovské nocování v Ústřední knihovně. Velmi děkujeme všem knihovníkům, knihovnicím a dobrovolníkům, prostě každému, kdo se na Noci podílel. Ať žije Noc s Andersenem 2015!

21. 09. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (24)

Zažít město jinak na Smíchově

Sousedskou slavnost se pobočka Smíchov rozhodla uspořádat u příležitosti 10. výročí knihovny v tržnici. Na parkovišti před knihovnou, které bylo v sobotu 21. září bez aut, se sešli sousedé blízcí i vzdálenější. Parkoval zde pouze náš bibliobus Oskar. Prodávaly se šperky, oblečení, zkoušely (nebo jen obdivovaly) kostýmy z fundusu Švandova divadla, měnily knihy, jezdil slalom na odrážedlech, vyrábělo z papíru, tulilo v Tuli vacích, hrály hry a mnoho dalšího. Nechyběl ani kulturní program. Podívejte se sami!

02. 07. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (7)

Fenomén opera, Verdi a Wagner

Vyladěnému roku s knihovnou se přihlásila také pobočka Smíchov populárně-naučnou přednáškou pedagoga Fakulty sociálních věd prof. Kučery. Provedl posluchače operním světem od jejího vzniku až k vrcholu – romantické opeře. Zaměřil se především na osobnost Giuseppe Verdiho, jehož dvousté výročí narození jsme si připomněli vloni a Richarda Wagnera, který má stejné výročí letos v květnu. Fotila Jana Hradilíková.

16. 05. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (13)

Netopýři na Smíchově!

Pro někoho roztomilá zvířátka, pro jiného stvoření podobná okřídlené myši. To už si mohli účastníci besedy přebrat sami. O jejich schopnostech, významu v přírodě, zvláštním způsobu života a o tom, kam s nalezeným netopýrem, vyprávěla dětem paní Zieglerová z České společnosti pro ochranu netopýrů Nyctalus. Foto Jana Hradilíková.

17. 04. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (23)

Ladislav Karpianus na Smíchově

Knihovna na Smíchově se 17. dubna proměnila na internát, v téměř reálných kulisách tu totiž křtil svou novou knihu INTR Ladislav Karpianus. Četlo se, hrálo, podepisovalo a vzpomínalo. Foto Irena Šormová.

05. 04. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (40)

Noc s Andersenem 2013

Ve čtyřech pobočkách Městské knihovny v Praze strávilo dobrodružnou noc 54 dětských nocležníků. Vydali se na Putování ve stopách psích tlapek (inspirace L. Aškenázym) v Korunní, na Opatově poznávali a vyráběli si pražská strašidla. Ve smíchovské pobočce se sešli vyslanci druhých světadílů, aby se seznámili se současnou Evropou (závěr projektu Cestujeme po Evropě). Ústřední knihovna se proměnila ve výcvikové centrum tajných agentů a na základě oblíbených literárních příběhů plnili mladí adepti nejrůznější náročné úkoly a zkoušky. I když se toho moc nenaspalo, nebo možná právě proto, všem se nocování v knihovně moc líbilo a díky za to patří našim knihovníkům i dobrovolníkům.

04. 03. 2013 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (9)

Česká šlechta je pravidelným hostem poboček MKP

Na Smíchově se můžete seznámit každé první pondělí v měsíci s významnými českými šlechtickými rody. Poutavé, vtipné a obsažné přednášky Mgr. Jakuba Rychtára zaujmou každého. Jeho znalosti historických faktů i perliček z dobové společnosti je úctyhodná. Každou poslední středu v měsíci je přednáška také v knihovně Ostrovského. Témata najdete na www.mlp.cz/akce. Ať už se vydáte tam či onam, odnesete si krásný kulturní zážitek a jistě i knihu k tématu, kterou lektor – knihovník doporučí.

19. 12. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (22)

O dívce, která obeplula Čarozem

O dívce, která obeplula Čarozem v lodi vlastní výroby (Catherynne M. Valenteová) Novou knihu z nakladateství Albatros představil dětem oblíbený herec Jan Potměšil a odpovědný redaktor Petr Eliáš.

07. 12. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (22)

Předvánoční MaTaDe na Smíchově

Poslední setkání dětí a maminek v tomto roce mělo krásnou zimní atmosféru. Šikovné paní knihovnice připravily spoustu zábavy. Pohybová říkadla, básničky, písničky a krátké „moderátorské vstupy“ Pejska s Oslíkem všechny naladily na Vánoce a připravily na nadcházející zimu. Taková koulovaná sněhem z měkkého papíru, heboučké rampouchy a papírový led by se líbily každému. Jízda v masce Lišky a na plyšových saních je ovšem ještě lepší!

01. 12. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (13)

Andělíček Stříbrovlásek

Jak to bylo s rozpustilým Stříbrovláskem, který zlobil v předvánočním nebi? To se dozvěděly děti v smíchovské pobočce, když přišly s rodiči na divadelní představení souboru Gaudium. Smály se, zpívaly, radily andělíčkovi, jak se polepšit a na závěr si odnesly dárečky z Mikulášova koše. Čerta se ani moc nebály, ostatní andělé ho mírnili. Začátek adventu se opravdu vydařil.

15. 11. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (7)

Pejsek a Kočička na Smíchově

Pejsek a Kočička a také paní Pejsková s paní Kočičkovou navštívili smíchovskou pobočku, aby předvedli, co všechno dokážou. Komické scénky v podání herečky Dany Vackové a knihovnice – herečky Kateřiny Boušové rozesmály nejen děti, ale i maminky, paní učitelky a přihlížející paní knihovnice. Znovu se osvědčila forma kombinovaného představení loutek s opravdovými herci, kterou už malí diváci mohli zažít v jiných „kusech“ paní Vackové.

26. 05. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (7)

Kouzlo pro Fifínu na Smíchově

Pohádka o tom, kterak skřítci napravili zlobivou princeznu. Hrál ochotnický divadelní soubor Gaudium z Radotína. Představení se konalo v sobotu 26. května na Smíchově.

30. 04. 2012 | Jakub ŘEHÁK
Fotografií (9)

Noc s Andersenem 2012 na Smíchově

Shromáždění "šlechty" u poradního stolu.