Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na srpen

Září 2019

Program na říjen
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

úterý17. 9.

Okénko
14:15

English coffee

Pravidelné setkání anglické konverzace v Dílně Ústřední knihovny. Určeno všem, co si rádi popovídají anglicky. Od témat se můžeme odklonit k čemukoli, na co bude nálada.

Regular meeting of English conversation in the coworking room Dílna. Everyone who wants to talk in English is welcome. We are open to change the topic according to the current mood.

Ústřední knihovna - Dílna

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

středa18. 9.

Okénko
17:00

O bylinkách

Z knížky Bylinky pro děti a maminky 2

Srdečně vás zveme na setkání s autorkou knížek o bylinkách Magdalenou Staňkovou. Jak je pěstovat, sbírat, vařit z nich a připravovat léčivé přípravky? Lidové tradice babek kořenářek a osobní zkušenosti z druhého dílu knížky Bylinky pro děti a maminky obohatí vaši lékárnu i kuchyň.

Korunní

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

čtvrtek19. 9.

Okénko
18:00

Nejlepší odpad je ten, který nevznikne

Diskuzní čtvrtek Společně pro 10

Debata o aktuálních trendech odpadového hospodářství ve velkoměstě. Přijďte zjistit, jaké novinky v této oblasti se chystají na Desítce a co radí při předcházení vzniku odpadů odborníci z České zemědělské univerzity v Praze. K otevřené diskuzi jsou zváni občané, zastupitelé a odpovědní úředníci.

Dům čtení (Ruská )

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

sobota21. 9.

Okénko
10:00

Lá vem a história 2019!

A teď přijde pohádka!

Pobočka Korunní vás zve na storytelling v portugalštině. Program vznikl pro rodiny s portugalskými kořeny, které si chtějí četbou udržet portugalský jazyk jako součást své identity. Setkání plná pohádek, písniček a říkanek v portugalštině vede dobrovolnice Michele Pechlof z Brazílie. Přiveďte svou rodinu a pojďte si číst pohádky!

Lá vem a história!

Venha para a biblioteca no ramo Korunni e divirta-se com a hora da história. O Lá vem a história! foi criado para todas as famílias que vivem em Praga (e comunidades vizinhas) e gostariam de preservar a língua portuguesa como parte da sua identidade, a partir da leitura. Coordenado pela voluntária Michele Pechlof, os encontros são gratuitos e recheados de histórias, cantigas, poemas e parlendas em português! Língua é cultura. Traga a sua família e vamos contar histórias!

Korunní

Vstupné zdarma

Určené pro: rodiče a děti, děti.

středa25. 9.

Okénko
16:00

Co umí správný skaut?

Chcete se naučit uzlování, šifrování nebo jak rozdělat oheň křesadlem? Skautský oddíl Royal Rangers vám to předvede.

Černý Most

Vstupné zdarma

Určené pro: mládež.

Okénko
18:00

Emil Ščuka vlastním slovem

Debata s významným romským aktivistou a podnikatelem nad knihou jeho pamětí. Vystoupí též redaktor Vojtěch Lavička, překladatel do romštiny Janko Horváth a autorka předmluvy Jarmila Balážová. Akce je realizována díky finanční podpoře Ministerstva kultury ČR.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

Okénko
18:00

Karafiáty a samet

Večer k událostem roku 1989

Naším hostem bude Sandra Baborovská, kunsthistorička a kurátorka výstavy, která právě probíhá v Galerii hlavního města Prahy, v budově Městské knihovny v Praze, ve druhém patře, s názvem Karafiáty a samet- Umění a revoluce v Portugalsku a Československu 1968–1974–1989. V průběhu diskuze budou promítnuty archivní materiály, které byly doposud k vidění jen na probíhající výstavě. Budeme též hovořit o spojnicích a rozdílnostech dění v Portugalsku roku 1974 a Československu 1989, o pobytu portugalských studentů v prosinci roku 1989 v Praze, dnešních pohledech na obě revoluce a samozřejmě o portugalském a československém umění té doby.

Dům čtení (Ruská )

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

čtvrtek26. 9.

Okénko
18:00

Pískový čtvrtek Jany Janěkové

Divadelní a filmové oddělení srdečně zve na další podvečer z cyklu Barevné čtvrtky, tentokrát s herečkou Janou Janěkovou. Setkání uvede Marie Valtrová.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

Program na srpen

Září 2019

Program na říjen
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en