Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na květen

Červen 2019

Program na červenec
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

dnes19. 6.

Okénko
17:00

Doučování

Potřebuješ pomoci s přípravou na písemku nebo úkolem? Dobrovolníci z organizace Nová škola o.p.s. pomohou dětem s každým předmětem z učiva ZŠ a SŠ.

Děti nemusí (ale můžou) docházet pravidelně, mohou klidně přijít jen tehdy, když něco potřebují. Není potřeba žádná přihláška. Pomoc mohou využít i bez předchozí domluvy po celou dobu, kdy jsou dobrovolníci v knihovně přítomni.

Modřany

Vstupné zdarma

Určené pro: děti, mládež, studenty.

zítra20. 6.

Okénko
08:30

Skauting: století dobrodružství, zápasů a inovací

Online streaming Brain and Breakfast

Zveme vás na snídani a živý přenos přednášky Miloše Říhy na téma Skauting: století dobrodružství, zápasů a inovací. Skauting jako výchovné hnutí existuje více než 100 let. Má velkou tradici a zároveň je schopno se intenzivně rozvíjet, hledat nové přístupy k výchově a vzdělávání. Existuje takřka ve všech zemích světa a svými hodnotami inspiruje desítky miliónů lidí. V ČR zažívá skauting zlaté časy. Má dobrou pověst u rodičů i dětí, skautské oddíly mají na mnoha místech pořadníky pro nabírání nových členů a zaměstnavatelé hledají skautskou zkušenost v životopisech. Jak se skautské hnutí zrodilo? Jaké bitvy muselo vybojovat? Čím může inspirovat? Jak odpovídá na společenské výzvy budoucnosti? O tom bude v několika obrazech mluvit ředitel Skautského institutu Miloš Říha (Šípek).

Ústřední knihovna - Dílna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

Okénko
18:00

Petrolejový čtvrtek

Divadelní a filmové oddělení srdečně zve na další podvečer z cyklu Barevné čtvrtky, tentokrát s herečkou Marií Štípkovou. Setkání uvede Marie Valtrová.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

pátek21. 6.

Okénko
14:00

Výročí narození Františka Suchého

Dům čtení mimo Dům čtení
Park Františka Suchého, Praha 10 (300 m od pobočky Dům čtení)

František Suchý starší se narodil 21. 6. 1899. Od roku 1932 byl ředitelem Strašnického krematoria. Když za protektorátu začali v krematoriu spalovat oběti politických vražd z Pankráce a Kobylis, František Suchý, i se svým synem, zapisoval jména obětí a uchovával jejich popel. Zachránili tak ostatky 2200 obětí nacizmu, které by jinak skončily na kompostu. Za tuto odvahu obdržel roku 2011 řád TGM. Jednodenní kulturní akce v parku Františka Suchého má za cíl společně oslavit narození významného rodáka, po kterém je park pojmenován. Rádi bychom místním lidem připomněli tradici boje proti totalitě a při té příležitosti také částečně opravili a revitalizovali toto místo.

Dům čtení (Ruská )

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

úterý25. 6.

Okénko
14:15

English coffee

Pravidelné setkání anglické konverzace v Dílně Ústřední knihovny. The regular meeting in coworking room Dílna to improve our English skills.

Ústřední knihovna - Dílna

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

Okénko
17:00

Únikovka v knihovně

Knihovna v rámci svých služeb nabízí i možnost zahrát si knihovní únikovku. Poznejte tajuplné prostory Ústřední knihovny formou napínavé hry!

Hra je vhodná pro hráče, kteří knihovnu dobře znají, i pro ty, kteří dosud v knihovně nikdy nebyli. Není potřeba znát systém knihovny, není potřeba vyznat se v knihách, není potřeba se ničeho bát. Cílem hry je kromě poskytnutí neopakovatelného zážitku spojeného s knihami i seznámení s budovou Ústřední knihovny a s některými netradičními službami, které čtenářům nabízíme. Knihovní únikovku realizujeme od září 2017, její testování na skutečných hráčích probíhalo v průběhu jara 2017.

Ústřední knihovna - Oddělení pro děti a mládež

Vstupné zdarma

Určené pro: mládež, studenty.

středa26. 6.

Okénko
14:00

Turnaj ve hře FIFA 2019

Fotbal v knihovně? Na herní konzoli? A proč ne? Přijďte si zahrát a zúčastnit se sportovního klání ve hře FIFA 2019, a to s jinými hráči naživo v moderovaném turnaji před zraky ostatních fanoušků! Nebo přijďte prostě jen fandit a dívat se. Hra se bude hrát na Xbox One. Přijďte včas, neboť počet celkových účastníků by bylo nutné v případě velkého zájmu omezit.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, mládež.

sobota29. 6.

Okénko
10:00

Pocta staré Praze a velikánům dějin

Vycházka s Jiřím Bartoněm

Procházka začíná v 10.00 u Staroměstské mostecké věže. Pokračuje částí Karlova mostu a kolem historických objektů povede na Staroměstské náměstí. Doprovází historik a publicista PhDr. Jiří Bartoň.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

Program na květen

Červen 2019

Program na červenec
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en