Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Akce


Hlavní stránka    Akce

Akce

Program na říjen

Listopad 2018

Program na prosinec
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

pátek2. 11.

Okénko
18:00

The Tap Tap

Kapela studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu The Tap Tap si během 16 let existence pod vedením kapelníka Šimona Ornesta získala obrovské renomé a přízeň diváků a mnohokrát úspěšně reprezentovala Českou republiku i v zahraničí. V Městské knihovně v Praze nebudou koncertovat poprvé, ale tentokrát je program součástí oslav 90 let Ústřední knihovny a s významným hostem, spisovatelem Michalem Vieweghem. Během večera uslyšíte i písně Skafandr, Vrba, Smutná optimistka a chybět nebude ani známý Řidič autobusu, kterého složil pro kapelu zpěvák Xindl X.

Po skončení koncertu zveme děti a jejich rodiče do předsálí knihovny k tancům v rytmech První republiky, ke kterým bude hrát DJ SWING GARDEN. Kostýmy vítány.

Ústřední knihovna

Cena 250,-

Určené pro: dospělé.

Okénko
19:00

DJ Swing Garden

Po skončení koncertu The Tap Tap zveme děti i a jejich rodiče do předsálí knihovny k tancům v rytmech První republiky. Kostýmy vítány.

www.facebook.com/DjSwingGarden

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

středa7. 11.

Okénko
17:30

Harmonie podzimu

Koncert zpěvačky a skladatelky Terezy Staňkové, absolventky Konzervatoře Jarolava Ježka. Písně této interpretky jsou na pomezí chansonu, jazzu, popu a folku. Tereza Staňková zazpívá výběr ze svých skladeb za klavírního doprovodu Anny Würtherlové.

Bohnice, Bohnice - Hudební oddělení

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé.

čtvrtek15. 11.

Okénko
19:30

Rudy Linka: One Man Show

Oslava prvních 100 let republiky ve vyprávění a hudbě s jednou z předních osobností kulturního života.
Další setkání s Rudym Linkou, významným jazzovým kytaristou a mimořádnou osobností světové i domácí jazzové scény, bude nejen večerem plným hudby, ale také zcela nových příběhů a fotografií, které se tentokrát budou dotýkat i probíhajících oslav století republiky.
Rudy Linka vystudoval klasickou kytaru na Pražské konzervatoři. Po emigraci začátkem 80. let se věnoval studiu skladby na Stockholm Music Institute a pokračoval na bostonské Berklee College of Music a na The New School v New Yorku, kam se v roce 1986 přestěhoval. Soukromě absolvoval i mistrovské lekce u nejlepších světových kytaristů – Johna Scofielda, Jima Halla a Johna Abercrombieho. V roce 2005 založil festival Bohemia Jazz Fest. Na koncerty, kam mají posluchači po celé ČR vstup zdarma, pozval už desítky nejlepších světových jazzových hudebníků.

Ústřední knihovna

Cena 280,-

Určené pro: dospělé.

středa21. 11.

Okénko
19:30

Vladimír Mišík & Ivan Hlas

POZOR! ZMĚNA PROGRAMU!
Z DŮVODU NEMOCI IVANA HLASE VYSTOUPÍ POUZE VLADIMÍR MIŠÍK!
Jako hosté vystoupí Norbi Kovács + Olin Nejezchleba!

Ivan Hlas píše svým fanouškům:

„Vážení a milí, moc jsem se těšil, že se brzy zase potkáme při muzice. Ale člověk míní, pánbů mění. Poučil jsem se, že ať chcete, jak chcete, nemusí choroba, / rakovina hlasivky/, odejít ze dne na den. I když máte úspěšně nastartováno, drobné komplikace se vyskytnou. A tak se naše setkání o chvíli odkládá, v dobrém tak o dva měsíce. Děkuji všem za případnou podporu, pořadatelům za trpělivost, Olinovi, Norbimu a Zuzaně za výdrž. A jak to bude lepší, bude už jenom radost. Díky. I.“

Jedinečný společný koncert rockových básníků

Vladimír Mišík & Ivan Hlas

Legendy českého rockového písničkářství na jednom pódiu.

Rockoví klasici česko-slovenské hudební scény se rozhodli spojit své síly a vystoupit v rámci jednoho večera.

Vladimír Mišík bude na koncertech doprovázen svojí domovskou kapelou ETC a představí kromě průřezu tvorbou a největších hitů i písně ze zatím posledního alba Ztracený podzim (2010).Ivan Hlas se na turné navrátí ke svým rockovým kořenům. Na koncertech jej kromě stabilních spoluhráčů ze sestavy Ivan Hlas Trio – kytarista Norbi Kovacs a violoncellista Olin Nejezchleba – doprovodí i muzikanti kapely ETC. Ivan Hlas se tak po letech navrátí k bigbítu.

Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců, ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou ETC začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes.

Ivan Hlas, skladatel, textař, zpěvák a kytarista, se výrazně zapsal do vývoje české hudby. Založil a fungoval v kapelách Žízeň, Yo-Yo Band, Navi Papaya, Nahlas a od roku 2006 pak s komornějším Ivan Hlas Triem. V roce 1992 se proslavil hudbou k filmu Šakalí léta.

Současná sestava kapely ETC: Jiří Veselý (basa, akordeon), Pavel Skála (kytary), Petr Pokorný(kytary), Jiří Zelenka (bicí), Vladimír Pavlíček (housle). www.vladimirmisik.cz, www.ivanhlas.cz

Ústřední knihovna

Cena 280,-

Určené pro: dospělé.

čtvrtek22. 11.

Okénko
15:00

Slavné operní árie

ÚSTŘEDNÍ HUDBA AČR uvádí cyklus odpoledních koncertů.

SLAVNÉ OPERNÍ ÁRIE

Orchestr Armády ČR, těleso s úctyhodnou tradicí i vysokou současnou úrovní, uvádí světově proslulá klasická díla. Při své koncertní činnosti spolupracuje Ústřední hudba AČR s významnými osobnostmi hudebního života, s předními sólisty Národního divadla, Státní opery Praha a České filharmonie.

Vstup zdarma do naplnění kapacity sálu, místenky k vyzvednutí 1 hodinu před začátkem koncertu v předsálí Městské knihovny v Praze.

Ústřední knihovna

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

pátek23. 11.

Okénko
19:30

JANÁČEK GALA 2018

večerní koncert komorní hudby s baletním vystoupením

Účinkují:
Zemlinského kvarteto, Igor Františák – klarinet a Pražský komorní balet

Program koncertu:
Leoš Janáček: Smyčcový kvartet č. 1 Kreutzerova sonáta
Adagio. Con moto
Con moto
Con moto
Con moto
Leoš Janáček: Po zarostlém chodníčku
Transkripce pro klarinet, housle, violu a violoncello.
Naše večery
Lístek odvanutý
Pojďte s námi!
Frýdecká panna Maria
Štěbetaly jak laštovičky
Nelze domluvit!
Dobrou noc!
Tak neskonale úzko
V pláči
Sýček neodletěl!
Choreografie: Kateřina Dedková, Pavel Šmok
Světelný design: Monika Petrušková

--- přestávka ---

Leoš Janáček: Smyčcový kvartet Z Mládí
Transkripce dechového sextetu „Mládí“: Kryštof Mařatka (2015)
Allegro
Andante sostenuto
Vivace
Allegro animato
Leoš Janáček: Smyčcový kvartet č. 2 „Listy důvěrné“
Andante – Con moto – Allegro Adagio – Vivace Moderato – Andante – Adagio Allegro – Andante – Adagio

Rezervace: zemlinskyq@gmail.com, jandova@balet-praha.cz / tel. 777 315 433, 602 715 782

www.zemlinskyquartet.cz www.mlp.cz

Vstupné 250 Kč / studenti, důchodci 150 Kč

Ústřední knihovna

Cena 250,-

Určené pro: dospělé.

středa28. 11.

Okénko
19:30

HRADIŠŤAN & Jiří Pavlica

Ojedinělé hudební seskupení s vysokou uměleckou i interpretační úrovní, nezvykle širokým žánrovým záběrem a netradičním repertoárem, jehož silným inspiračním zdrojem byla zejména v počátcích jeho existence lidová tradice. Listopadový koncert Hradišťanu bude již tradičně speciálním dárkem pražskému publiku, tentokrát i s možností požádat si předem o píseň na přání! Některým z Vás se může splnit, pokud napíšete předem na e-mail david.burda@centrum.cz
Z historie: Od roku 1978 je uměleckým vedoucím Hradišťanu tvůrčí osobnost – houslista a hudební skladatel Jiří Pavlica, pod jehož vedením se dramaturgie začala postupně transformovat do širších souvislostí historických, geografických, ale i společenských. Vzrůstaly také interpretační nároky na členy souboru. Postupně se začala významně prosazovat autorská tvorba Jiřího Pavlici, která zcela převládá v posledních projektech. Dnes je Hradišťan (v širší podobě i s tanečním souborem) profesionálním tělesem, které programově pracuje zejména s odkazem lidové tradice a jejím filozofickým přesahem. Překračuje hranice hudebních žánrů a spolupracuje s osobnostmi různých kultur celého světa. Je častým hostem, domácích i zahraničních festivalů tradiční, alternativní, ale i vážné hudby. Hradišťan spolupracuje s rozhlasem, televizí a filmem, koncertoval na 4 kontinentech, natočil více než 30 stěžejních zvukových nosičů (viz. Diskografie) a na mnoha dalších spolupracoval. Mezi kmenové sólisty patří Alice Holubová, Jiří Pavlica a David Burda.
Způsob práce, dramaturgie a umělecká úroveň řadí Hradišťan k originálním a nezaměnitelným tělesům české i mezinárodní hudební scény.
Jiří Pavlica (*1953) – umělecký vedoucí, housle, zpěv
Alice Holubová (*1969) – zpěv
David Burda (*1970) – klarinet, flétny, zpěv, manažer
Milan Malina (*1964) – cimbál, zpěv
Roman Gill (*1980) – kvinton, zpěv
Milan Gablas (*1989) – kontrabas, zpěv
Josef Fojta (*1973) – klávesy, perkuse, zpěv

Ústřední knihovna

Cena 390,-

Určené pro: dospělé.

čtvrtek29. 11.

Okénko
19:30

Aneta Langerová

Koncert za doprovodu kapely a smyčcového tria

Aneta Langerová pokračuje v koncertování.

„Koncerty jsou pro mě nádherný zážitek. Jsem obklopena lidmi, se kterými je mi opravdu dobře. Dlouho jsem je hledala a věřím, že naše souznění je na pódiu znát. Stejné souznění panuje i v zákulisí. Každé setkání s fanoušky nás nabíjí neskutečnou energií. Snažíme se tu radost lidem vracet,“ popisuje Aneta. O tom, že se Anetě a její kapele daří rozdávat radost ve vrchovatých doušcích, svědčí bouřlivý potlesk na závěr vyprodaných koncertů a také na DVD a CD „Na vlně radosti“ s živým záznamem koncertu v pražském Foru Karlín, které vyšlo 22. září 2017.
DVD a CD „Na vlně radosti“ zachycuje nejen koncert, ale i atmosféru celého turné, během něhož Aneta s kapelou a smyčcovým triem navštívila desítky českých a slovenských měst.
Na koncertech Anetu doprovází kapela a smyčcové trio. Vedle písní z posledního alba nebudou chybět i starší skladby v nových aranžích a také poslední singl Hvězda.
V létě si Aneta s kapelou zahrají na několika letních festivalech a městských slavnostech.

Veškeré informace o vystoupeních a předprodeji vstupenek naleznete na webu: www.langerovaaneta.cz

Ústřední knihovna

Cena 590,-

Určené pro: dospělé.

pátek30. 11.

Okénko
19:30

Aneta Langerová

Koncert za doprovodu kapely a smyčcového tria

Aneta Langerová pokračuje v koncertování.

„Koncerty jsou pro mě nádherný zážitek. Jsem obklopena lidmi, se kterými je mi opravdu dobře. Dlouho jsem je hledala a věřím, že naše souznění je na pódiu znát. Stejné souznění panuje i v zákulisí. Každé setkání s fanoušky nás nabíjí neskutečnou energií. Snažíme se tu radost lidem vracet,“ popisuje Aneta. O tom, že se Anetě a její kapele daří rozdávat radost ve vrchovatých doušcích, svědčí bouřlivý potlesk na závěr vyprodaných koncertů a také na DVD a CD „Na vlně radosti“ s živým záznamem koncertu v pražském Foru Karlín, které vyšlo 22. září 2017.
DVD a CD „Na vlně radosti“ zachycuje nejen koncert, ale i atmosféru celého turné, během něhož Aneta s kapelou a smyčcovým triem navštívila desítky českých a slovenských měst.
Na koncertech Anetu doprovází kapela a smyčcové trio. Vedle písní z posledního alba nebudou chybět i starší skladby v nových aranžích a také poslední singl Hvězda.
V létě si Aneta s kapelou zahrají na několika letních festivalech a městských slavnostech.

Veškeré informace o vystoupeních a předprodeji vstupenek naleznete na webu: www.langerovaaneta.cz

Ústřední knihovna

Cena 590,-

Určené pro: dospělé.

Program na říjen

Listopad 2018

Program na prosinec
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en