Workshop - Proláž
Workshop Pro dospělé
Proláž
Kdy 21.9.2022 | 17:00

Vstupné zdarma

Kreativní workshop k roku Jiřího Koláře

Přijďte si vyzkoušet kolážovou techniku, kterou básník a výtvarník Jiří Kolář nazval proláží. Akce proběhne ve spolupráci s Městskou částí Praha 10 v rámci výročního roku Jiřího Koláře.

Technika proláže vychází z prolínání částí různých obrazů, jejich vytrhávání, vyřezávání a následné vkládání do chybějících částí. Prolnutí dvou obrazů mění jejich kontext a vzniká tak nové originální dílo. Tato technika je nenáročná, kreativní a zábavná. V současnosti se dá využít i při tvorbě digitální koláže a fotomontáže. Koláže tvoříme z odpadních materiálů, které by v knihovně jinak zůstaly nevyužity. Kolážové workshopy jsou tak skvělá šance, jak dát těmto předmětům nový život a přetvořit je v “umění”.

Pozor! Na akci si je třeba rezervovat místo pomocí online formuláře.

Rok Jiřího Koláře

MČ Praha 10 si v průběhu roku 2022 připomíná výročí 20 let od úmrtí Jiřího Koláře. Významný český překladatel, dramatik, básník a výtvarník totiž žil a tvořil na Desítce. Tematickými roky MČ Praha 10 svým obyvatelům postupně představuje významné osobnosti kultury spjaté s jejím územím. Více najdete na https://praha10.cz/jirikolar.