Literatura - S knihovníkem o knihách
Literatura Pro dospělé
S knihovníkem o knihách
Kde Smíchov
Kdy 29. 3. 2023 | 17:00

Vstupné zdarma

Stanislav Motl: Prokletí Lídy Bárové

Publicista Stanislav Motl přináší doposud nepublikovaná fakta o české herečce, která objevil v českých, německých a britských archivech. Ve své knize uvádí také autentické vzpomínky Lídy Baarové, jak je zachytil při svých návštěvách ve Vídni, a konfrontuje je se vzpomínkami, jež publikovala v knihách Útěky a Života sladké hořkosti. Monografie je tak prvním kritickým dílem, které posuzuje osud bývalé milenky Josefa Goebbelse z mnoha úhlů i s jistou dávkou porozumění.

Tip! Půjčte si knihy Stanislava Motla.

Pozor! Je třeba si rezervovat místo, kapacita omezena. Přihlašovat se můžete na webu: www.elpida.cz/program, na emailové adrese: info@elpida.cz nebo na telefonním čísle: +420 272 701 335.

Nový literární pořád S knihovníkem o knihách je určen primárně pro seniory a probíhá ve spolupráci – organizace Elpida a Městská knihovna v Praze, pobočka Smíchov. Lokace konání literárních setkání se bude každý měsíc střídat. Budeme se potkávat buď na pobočce Bělidlo Centra Elpidy (Na Bělidle 34), nebo v pobočce Smíchov Městské knihovny v Praze. Pro každé setkání knihovník zvolí za téma jednu knihu, kterou si představíme a na základě ukázek o ní budeme diskutovat. Prostor bude také pro sdílení Vašich tipů na čtení a pro debatu o knihách obecně.