Literatura - Křest románu Ondřeje Kunovského
Literatura Pro dospělé
Křest románu Ondřeje Kunovského
Kdy 29. 11. 2023 | 19:00

Vstupné zdarma

Prorok a Lady Kosice

Vážně mohou příběhy staré tisíce let ovlivňovat současnost? Sedmadvacetiletý Pavel se o tom sám přesvědčí na stránkách tohoto postmoderního románu o prapodivném sociálním experimentu a nejslavnějším zrádci dějin. Hrdina nachází východisko v klasických příbězích, které i přes staletí ovlivňují jeho dobu a neúprosně tlačí obě dějové roviny až k jejich nevyhnutelné srážce.

Román Prorok a Lady Kosice, a vše o jeho vzniku a cestě k vydání, nám představí autor spolu s knižními kolegy a těšit se můžete i na doprovodný hudební program.

Ondřej Kunovský (*1996) po maturitě na gymnáziu v  Bystřici nad Pernštejnem vystudoval skladbu a dirigování na Pražské konzervatoři. Ve studiu dirigování pokračoval dále na pražské AMU a  švédské Královské hudební akademii. Hudba je mu koníčkem, povoláním, ale i inspirací pro psaní. Styl jeho literární tvorby odpovídá v  mnohém práci hudebního skladatele: znalost hudebních forem, práce s motivy a vnímání toku hudby využívá i při práci s textem a pomocí této hudebně-literární syntézy nachází neobvyklé způsoby „kompozice“ románu.