Literatura - První české golfové pohádky
Literatura Pro rodiče a děti
První české golfové pohádky
Kdy 29. 11. 2023 | 16:00

Vstupné zdarma

Zveme na křest knihy První české golfové pohádky Jindřicha Štěpánka.

Anotace knihy:

Tak golf u nás má už i své první pohádky! Malé čtenáře a golfisty potěší a pobaví osmnáct milých a hravých příběhů spjatých s golfem. Osmnáct – jako je jamek na golfovém hřišti.

A kdože je to ten Jendis? Kouzelný dřevěný panáček, který v každé pohádce zažívá nějaké napínavé dobrodružství, sem tam trochu kouzlí a hodně pomáhá dětem i zvířátkům. A hlavně – hraje golf. Jendis opravdu existuje… Nevěříte? Je to totiž funkční dřevěná figurka, jejíž autorem je výtvarník a sklář Jan Schovánek. A tato figurka zcela reálně pomáhá dětem při hraní golfu. Umí totiž odpalovat míčky jako skutečný golfista! (Na konci knihy najdete odkaz, kde si můžete figurku objednat.) Knihu ilustrovala paní Ditta Kůtová, jejíž ilustrace takřka zhmotňují kouzelný Jendisův svět; postavičce Jendise vdechla život paní ilustrátorka Barbora Kumpfová. Celek je díky jejich vzájemnému sladění, procítění atmosféry příběhů a charakteru postav a postaviček (a golfu samého) půvabně hravý / hravě půvabný.

Po přečtení této knížky budete mít jistě chuť si tento krásný sport vyzkoušet i vy. Ale pozor, té chuti už se jen tak nezbavíte! Pro děti a golfisty od 5 let.