Akce - Čaj se Sherlockem Holmesem 2024
Akce Pro dospělé, mládež
Čaj se Sherlockem Holmesem 2024
Kdy 5. 1. 2024 | 17:00

Vstupné zdarma

Čaj se Sherlockem Holmesem je setkání všech milovníků dobrých detektivek a hlavě slavného detektiva.

Přijďte s námi již podesáté oslavit narozeniny Sherlocka Holmese nad šálkem dobrého čaje. Zvaní jsou všichni milovníci dobrých detektivek. Čekají na vás přednášky, Výměna detektivek a příjemná společnost.

Pro čtenáře s platným čtenářským průkazem je akce zdarma. Pro ostatní je vstupné 40 Kč. Na akci se můžete registrovat od 16:30 hodin.

Aktuální informace sledujte na: https://fb.me/e/1pRuNWZit

Program:

  • 17:00 – V šatníku Sherlocka Holmese – Zora Duchoňová, Zdeněk Volák a Václav Liška

Jak se oblékal Sherlock Holmes? To vám prozradí členové Institutu pro studium života a díla Sherlocka Holmese.

  • 18:00 – Královna a ti druzí – Juan Zamora

Před 100 lety vyšly první povídky s tajemným panem Quinem, jedním z detektivů Agathy Christie. O něm a dalších postavách královny detektivek, které nejsou tak známé jako Poirot a slečna Marplová, ale jejich příběhy rozhodně stojí za pozornost, promluví místopředseda Společnosti Agathy Christie.

  • 18:30 – Tragédie o dvou jednáních – Marek Mikulášek

Člen Společnosti Agathy Christie a herec plzeňského Divadla Josefa Kajetána Tyla účinkuje ve dvou hrách královny detektivek. Již několik let ho můžete vidět v Pasti na myši a nově také v divadelní verzi Pěti malých prasátek. Podělí se o své zkušenosti, jak se hraje ve hrách Agathy Christie, jejíž příběhy sám rád čte.

  • 19:00 Případy bratra Cadfaela – Františka Vrbenská a Jana Šouflová

Případy bratra Cadfaela patří k detektivní klasice. Píše se polovina dvanáctého století a protřelý bratr z benediktinského kláštera v Shrewsbury řeší jeden případ za druhým. O jeho příbězích, středověké Anglii, o dalších středověkých anglických detektivech (například o jistém Lionetovi) a všem dalším, co s Cadfaelem může souviset, budou povídat Františka Vrbenská a Jana Maffet Šouflová".