Film - Na hlavu - Tancuj Matyldo
Film Pro dospělé
Na hlavu - Tancuj Matyldo
Kdy 2. 3. 2024 | 19:00

Vstupné 100 Kč

FESTIVAL NA HLAVU
Tancuj Matyldo
(ČR 2023, Petr Slavík, 113 min., od 12 let)

V příběhu inspirovaném skutečnou událostí žije uzavřený Karel (Karel Roden) ve světě řádu a striktních pravidel, ve kterém nezbývá mnoho místa pro empatii. Svou extrovertní a bohémskou matku Matyldu (Regina Rázlová), bývalou barovou zpěvačku, navštěvuje víceméně z povinnosti. Matylda přijde nečekaně o byt a Karlovi nezbyde než ji vzít k sobě. Jejich soužití je ale pro něj katastrofou. Zvlášť když vyjde najevo, že u Matyldy propuká Alzheimerova choroba. Po filmu proběhne diskuze na téma péče o lidi s Alzheimerovou nemocí s Matějem Kučerou, Jitkou Zachariášovou a Natašou Slavíkovou.

MUDr. Matěj Kučera
Matěj vystudoval všeobecné lékařství na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze a v současné době je doktorandem pod společným vedením na Univerzitě Karlově v Praze a Vrije Universiteit, Amsterdam. Od roku 2018 působí jako vědecký pracovník v rámci výzkumného programu Veřejné duševní zdraví NUDZ. Ve své výzkumné práci se zaměřuje na témata, jako je prevalence deprese u seniorů, destigmatizace lidí s duševním onemocněním a psychická a emoční pohoda dětí.

Jitka Zachariášová
Ředitelka a zakladatelka A DOMA z. s., která se již 24 let věnuje problematice péče o seniory a pomoci jejich rodinným příslušníkům. Služby organizace A DOMA z. s. jsou postaveny na dvou hlavních pilířích a to je terénní sociální služba osobní asistence a Středisko pro pečující. V každé z těchto služeb navrhla inovativní postupy práce. Je autorkou metody Rodinného průvodce, který společně s multidisciplinárním týmem provází dlouhodobě pečující, kde se nejen radí, ale společně s pečujícími řeší jejich problematické situace.

Nataša Slavíková
Producentka filmu a členka Rady Státního fondu kinematografie.