Film - Kafka v obrazech
Film Pro dospělé
Kafka v obrazech
Kdy 3. 4. 2024 | 18:00

Vstupné zdarma

Zveme vás na komponovaný večer věnovaný tématu Franze Kafky. Vernisáž fotografií z divadelního prostředí a filmová projekce. Setkání s dvěma umělci, fotografkou Simonou Juráškovou a filmařem Janem Seniem. Porgram odstartuje v 18 hodin a po krátkém úvodu navážeme projekcí filmů.

Divadelní fotografie Simony Juráškové
Výstava fotografky pocházející z Uherského Hradiště představuje fotografie z divadelního představení Kafkárium. Příběh tohoto představení byl sestaven z výběru povídek pražského německého spisovatele Franze Kafky. Na scéně se rozprostírá svébytný svět postav, které se rozhodly v posledních chvílích autorova života navštívit svého tvůrce. Fotografie vznikaly v rámci workshopu divadelní fotografie.

Projekce filmů Jana Senia
Filmy Jana Senia se vyznačují „seversky“ strohým filmovým vyprávěním. Jistá izolovanost hlavních postav dle vlastních slov autora odráží osamělost jedince uprostřed moderní společnosti. Nebude chybět také jeden krátkometrážní snímek točený na kafkovsky laděné téma.

Aki shoots Kafka, Ondřej Herskovič, Jan Senius, 8 min
Herec se uchází o roli ve filmu Akiho Kaurismäkiho, avšak kamerové zkoušky v podzemních chodbách jakéhosi objektu se pod vedením režiséra postupně proměňují v bolestný pohled do vlastní existence.
Janek a Anna, režie Jan Senius, 7 min
Janek a Anna se potkávají na zasněženém prostranství. Janek má pro Annu potěšující novinku, ale dozvídá se od ní nepříjemnou pravdu o jejich vztahu.
Letná 3, režie Jan Senius, 9 min
Janek se schází s filmovým producentem v jeho neobvykle pojaté kanceláři. Přes veškerou snahu se mu producenta nedaří přesvědčit o potenciálu svého čerstvě dopsaného scénáře.

Mohlo by vás zajímat