Zrakově znevýhodněným čtenářům doporučujeme používat mobilní verzi stránek.

skok na hlavní menu | menu sekce Pobočky a kontakty


Dům čtení (Ruská) – Akce

Program na srpen

Září 2016

Program na říjen
Zobrazit: výpis   |   kalendář
Vypsat program pro
Vypsat program pro

středa7. 9.

Okénko
18:00

David Zábranský

Autorské čtení prozaika Davida Zábranského

David Zábranský vydal v minulém roce velmi ceněný román, nominace na cenu Magnesia Litera 2016 za prózu, Martin Juhás čili Československo, ze kterého bude na večeru číst. Debutoval v roce 2006 románem Slabost pro každou jinou pláž, za kterou obdržel cenu Magnesia Litera za objev roku, dále vydal román Šternův pokus milovat, novely Kus umělce a Edita Farkaš. Pracoval jako právník v nevládních organizacích, od ledna 2015 je šéfredaktorem portálu CzechLit, který propaguje a seznamuje s českou literaturou v zahraničí.

Dům čtení (Ruská)

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, studenty.

pátek9. 9.

Okénko
14:00

Méďa Tulák

Zvídavý Méďa a zvídavé Sluníčko se vydávají do světa na zkušenou.

Dům čtení (Ruská)

Vstupné zdarma

Určené pro: rodiče a děti, děti.

středa14. 9.

Okénko
18:00

Lenka Reinerová

Literární večer o spisovatelce Lence Reinerové

Srdečně Vás zveme na vzpomínkový večer věnovaný životu a dílu Lenky Reinerové (1916–2008), zakladatelky Pražského literárního domu. O poslední německy píšící pražské autorce, od jejíhož narození 17. května uplynulo letos sto let, promluví a na ni zavzpomíná František Černý, bývalý velvyslanec v Německu, a její texty přečte Josef Straka, básník a dramaturg Domu čtení. Součástí programu bude i promítání posledního dokumentárního filmu o Lence Reinerové. Akci pořádá Dům čtení ve spolupráci s Pražským literárním domem.

Dům čtení (Ruská)

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, studenty.

středa21. 9.

Okénko
18:00

Autorská čtení a hraní k němým filmům

Pulzující podoby současné české literatury:
Autorská čtení a hraní k němým filmům

V pražském klubu Rybanaruby v letech 2013 až 2016 dramaturg Pavel Straka připravoval inspirovaná hraní k němým filmům, v rámci nichž se časem doby jako právoplatní členové celku připojovali i recitující autoři, jako Václav Vomáčka, Milan Kohout, Josef Straka a další. Se zánikem klubu ovšem improvizace dále pokračují v jiných pražských klubech. O možnostech a limitech živé poezie v tomto kontextu budou hovořit nejen otec koncepce, ale i někteří z hudebníků (Vlastislav Matoušek a Kateřina Vožická) a básníků (Jan Škrob).

Dům čtení (Ruská)

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, studenty.

čtvrtek22. 9.

Okénko
18:00

Zachraňme památky Prahy 10!

Diskuzní čtvrtky Společně pro Desítku – Zachraňme památky Prahy 10!

Víte, kolik významných staveb najdeme na území Prahy 10? Stojí tu památky od románského přes barokní až k funkcionalis­tickému slohu. Jsou tu kostely, tvrze, zámky, viničné usedlosti, originální vily. Tyto si zaslouží si rekonstrukci a důstojné uplatnění i ve 21. století. Co pro to můžeme udělat? K otevřené diskuzi jsou zváni všichni občané, zastupitelé a odpovědní úředníci.

Dům čtení (Ruská)

Vstupné zdarma

Určené pro: seniory, dospělé.

pátek23. 9.

Okénko
14:00

Méďa Tulák

Méďa Tuák a myšák Zoubek uvidí, jak se staví mraveniště

Dům čtení (Ruská)

Vstupné zdarma

Určené pro: rodiče a děti, děti.

čtvrtek29. 9.

Okénko
18:00

Svobodná Čína: Odvaha věřit

Promítání filmu Svobodná Čína: Odvaha věřit

Film proplétá příběhy bývalé členky Čínské komunistické strany a americko-čínského podnikatele,kteří se oba nedobrovolně stali nepřáteli čínského režimu. Odkrývá všední realitu čínské propagandy, tajemství levné pracovní síly i podezření o hrůzných zločinech, ke kterým může docházet tam, kde se volný trh snoubí s idejemi marxismu a ateismu. Film Svobodná Čína: Odvaha věřit získal několik hlavních cen na světových festivalech dokumentárního filmu, hudba Tonyho Chena byla nominována na cenu Americké filmové akademie. Tento unikátní dokument, který ve spolupráci s čínským producentem Keanem Wongem a televizí New Tang Dynasty, natočil americký režisér Michael Perlman. Promítání filmu komentuje Jakub Šmíd, dlouholetý člen Syndikátu novinářů ČR, bývalý editor šestijazyčné revue Vítejte v srdci Evropy a časopisu C&V, a který své texty publikoval v mnoha časopisech. Redigoval knihy Devět komentářů ke komunistické straně a Kao Č’-šeng: Za Čínu spravedlivější. Podílel se také na napsání a vydání publikace Falun Gong: stručná historie pronásledování.

Dům čtení (Ruská)

Vstupné zdarma

Určené pro: dospělé, studenty.

Program na srpen

Září 2016

Program na říjen
Zobrazit: výpis   |   kalendář

Související stránky

Najít v knihovně
  • přetáhnout tlačítko na lištu záložek prohlížeče
  • označit vybrané slovo na jakékoliv prohlížené internetové stránce
  • kliknout na odkaz "Najít v knihovně" na liště záložek prohlížeče
  • automatické vyhledání knížek k tématu v katalogu knihovny

Přihlaste se

Neznáte heslo? SSL zabezpečeno

Vyhledávání

| en